Технології

Через 30 років кіборги стануть головними на планеті

Сьогодні законодавство не диктує наскільки розумною і складною може бути машина. Якщо так буде тривати й далі, тренд до ускладнення штучного інтелекту може стати експоненціальним, а до 2045 року панівним видом на Землі може виявитися зовсім не людина, а робот. Про це заявив учений-фізик Луїс Дель Монте.foto_cikavosti_14.07.2014-018

На думку автора книги «Революція штучного інтелекту» Луїса Дель Монте, вже наступне покоління може застати технологічну сингулярність – вибухоподібне зростання швидкості науково-технічного прогресу, яке передбачає створення самовідтворюючих машин, інтеграцію людини з обчислювальними машинами або значне збільшення можливостей людського мозку за рахунок біотехнологій, пише Business Insider з посиланням на Дель Монте.

Читайте також: Мозок людини в 2050 році: суміш біології та імплантатів?

Цей великий поворот, за оцінками вчених, відбудеться протягом наступних 30 років.

«Це не буде сценарій« Термінатора », війни не відбудеться, – говорить Дель Монте. – Але в перше десятиліття постсингулярності машини будуть перетворювати людей на кіборгів. Ефективність автоматизованих систем в бізнесі виросте в рази в багатьох країнах. У Китаї, наприклад, вона вже подвоїлася, якщо аналізувати зростання ВВП на одну людину працездатного віку».

«До кінця століття наш вид здебільшого перетвориться на расу кіборгів – почасти людей, почасти роботів. Буде зроблено прорив до безсмертя. Людство отримає майже необмежений вільний час, і з часом машини будуть вважати його непередбачуваним і небезпечним видом», – вважає вчений.

Дель Монте впевнений, що машини набудуть свідомісті і здатність до самозахисту. «Ми станемо для них різновидом небезпечних комах. Людина розв’язує війни, здатна двічі випалити земну кулю, робить комп’ютерні віруси. Не той сусід, з яким хочеться жити поруч».

Експеримент, проведений у 2009 році в Політехнічній школі Лозанни показав, що роботи набули здатність брехати. Роботи повинні були спільно видобувати корисні ресурси, уникаючи небезпечних. На подив організаторів, машини навчилися обманювати один одного, щоб прибрати більше ресурсів собі. «Це означає, що вони можуть також навчитися самообороні», – вважає Дель Монте.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button