Здоров'я

Німецькі лікарі пояснили, які непомітні симптоми говорять про руйнацію нирок

Пошкодження нирок, що ведуть до розвитку хронічного захворювання, можуть виявлятися «тихими», тобто, безболісними симптомами, які часто в людей асоціюються з несерйозними порушеннями здоров’я.

Багато людей не знають, що їх нирки пошкоджені і їм загрожує хвороба небезпечна важкими й загрозливими для життя ускладненнями, навіть потребою трансплантації органу. Нерідко проблема розкривається тільки в критичних обставинах — при сильному обмеженні функції нирок.

Фахівці Університетської клініки Гамбург-Еппендорф (Німеччина) розповіли про «тихі» симптоми руйнації нирок.

«Втома, свербіж шкіри, втрата апетиту, слабкість, набряки й, перш за все, підвищення артеріального тиску, можуть вказувати на те, що ваші нирки більше не функціонують нормально», – констатують експерти.

При появі більш ніж половини симптомів з цього списку медики рекомендують терміново обстежитися у лікаря.

Основна робота нирок — це детоксикація організму: крім продуктів розпаду, при сечовипусканні виділяються електроліти й речовини, що регулюють кислотно-лужний баланс. Якщо нирки більше не можуть виконувати ці завдання, багато процесів порушуються.

Зростання артеріального тиску як раз є одним з наслідків цих порушень. Також пошкодження нирок, які не помічають і прогресують без лікування, сприяють розвитку серцевої недостатності, серцевих нападів та інсультів.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button