Здоров'я

Активний спорт «вбиває» щитовидну залозу

Експерти в області охорони здоров’я застерігають про небезпеку тренувань до сьомого поту, – на їх думку, надлишок спорту може мати негативні наслідки для здоров’я щитовидної залози.


Вважається, що заняття спортом ефективні, якщо людина на них по-справжньому втомлюється. Але вчені закликають виконувати фізичні вправи дуже помірно. Занадто активний спорт може виявитися фактором додаткового стресу для тіла і організму – на тлі такого процесу можливі порушення в нормальній роботі щитовидної залози, зазначають медики.

«Під час тренувань гормон стресу кортизол природним чином виробляється організмом як відповідна реакція організму на тренувальний стрес. Якщо людина перевантажується, в організмі вивільняється високий рівень кортизолу, що загрожує небажаними змінами у функціях щитовидної залози», – пояснюють експерти.

За їх словами, у сфері професійного спорту добре відоме явище перетренованості – про це завжди сигналять результати лабораторних аналізів та медоглядів у спортсменів. Симптоми такого перевантаження аналогічні симптомів дисфункції щитовидної залози.

Однак у професійному спорті працюють фахівці, які знають, як нівелювати наслідки подібних відхилень. Тих, хто займається спортом для себе, ніхто так не контролює – любителі більш схильні до надмірного напруження через фізичні вправи.

Вчені попереджають: підвищені рівні кортизолу через занадто активні заняття спортом можуть провокувати запалення в організмі, здатні порушувати звичну активність сигнальних шляхів між мозком і щитовидною залозою. Остання в такому випадку перестає працювати правильно.

Пошкодження функцій щитовидної залози відбиваються на роботі відразу багатьох систем організму, оскільки цей орган відповідальний за вироблення гормонів, що впливають практично на все – обмін речовин, дихання, серцевий ритм, вага, стан нервової системи, м’язи, рівень холестерину. Маркерами збою в щитовидній залозі можуть бути симптоми втоми, втрата концентрації, повнота, низьке лібідо, поганий настрій, холодні кінцівки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button