Здоров'я

Рис на вечерю замінить снодійне

Всім, хто страждає від порушень сну і витрачає годинн на те, щоб заснути, вчені рекомендують переглянути меню вечірнього прийому їжі, включивши в нього рис.

Вчені виявили, що вживання великої кількості рису може подарувати глибокий сон, в той час як макарони та локшина можуть стати причиною безсоння. Японські дослідники також виявили, що вживання хлібобулочних виробів, в тому числі білого хліба, млинців і піци, не має ніякого впливу на якість сну.

foto_cikavosti_17.09.2014-07

Було встановлено, що їжа з високим глікемічним індексом (ГІ), наприклад, рис, сприяє поліпшенню якості сну. Продукти з високим ГІ насичують кров цукром швидше і підвищення рівня цукру може тривати протягом більш тривалого часу. Продукти з низьким ГІ, з іншого боку, як правило, викликають короткочасне і незначне підвищення цукру в крові.

Читайте також: Режим життя сучасних людей вбиває організм

Вплив продуктів з високим ГІ на якість сну вчені пояснюють ефектом триптофану – амінокислоти, відомої своїм ефектом сонливості. Вживання продуктів, багатих вуглеводами – з високим ГІ – збільшує кількість триптофану, що доставляється в мозок, в порівнянні з іншими амінокислотами. У головному мозку триптофан перетворюється в серотонін, а потім в мелатонін, який викликає сон.

За даними дослідження, люди в Японії споживають в десять разів більше рису, ніж в Європі та Північній Америці. Рис складає приблизно 28% від добової калорійності раціону японців. У дослідженні були проаналізовані дані з щорічних медичних оглядів 1848 робітників (1164 чоловіків і 684 жінок). Для оцінки якості сну учасників дослідники використовували індекс якості сну. При його обчисленні враховується якість сну: кількість часу, який було потрібно, щоб заснути після того, як світло було вимкнене, тривалість, ефективність, порушення, використання ліків і самопочуття протягом наступного дня.

Результати у тих, хто їв більше рису, виявилися набагато кращими за шкалою сну – тобто вони спали добре. Часте споживання макаронних виробів, однак, було пов’язано з більш частим порушенням сну, більш високим рівнем денної дисфункції, збільшенням тривалості медикаментозного сну, гіршого суб’єктивного якості сну.

Читайте також: Вчені розповіли, чому літні люди менше сплять

Дослідження було опубліковане в журналі PLoS ONE, пише у свіжому номері британське інтернет-видання Mail Online.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button