Людина

Ностальгія пов’язана з незадоволеністю поточним життям

Американські вчені провели дослідження і вивчили проблему ностальгії. Виявилася, що спогади про минуле в більшості випадків пов’язані з незадоволеністю в поточному житті, тому ці переживання не можна вважати позитивним.

Вчені відзначають, що багато людей сприймають ностальгію як щось хороше, що дозволяє поринути і згадати минулий досвід, заново його прожити і пережити. Для того, щоб дізнатися про справжній стан справ, дослідники з США протягом 14 днів проводили анкетування 230 студентів одного з університетів. Вони відповідали на питання, пов’язані з позитивними або негативними стосунками з друзями і близькими, задоволеністю поточним життям, переживаннями через невдачі у навчанні, сімейних негараздів і іншого.

Узагальнивши отримані відповіді, вчені дізналися, що ностальгію не можна назвати однозначно добрим почуттям, і навіть нейтральним. Фахівці впевнені, правильне визначення повинне звучати так: «змішана емоція, але переважно негативна». Дослідники з США відзначають, зазвичай люди воліють згадати минулі часи тоді, коли вони не задоволені поточним станом справ у їх житті.

Після “сеансу ностальгії” людина знову повертається в ту реальність, яка їй не подобається, а це призводить до сильного контрасту і виникненню змішаних, а також негативних емоцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button