Технології

Нова рідка лінза замінить безліч об’єктивів на смартфонах

Дослідники розробили нову рідку лінзу, яка використовує зміни напруги для регулювання фокусної відстані.

Дослідники з Китаю створили новий тип адаптивної рідкої лінзи, яка змінює свою фокусну відстань при подачі напруги. Об’єктив зробили за допомогою нової електрично чутливої рідини: розробка невелика і легка, тому її можна адаптувати для смартфонів та інших гаджетів.

Сьогодні для гаджетів створюють міцні об’єктиви, які добре працюють, але у них обмежений діапазон фокусних відстаней. Ось чому останнім часом сучасні смартфони оснащуються двома, трьома, чотирма або більше об’єктивами, спеціалізованими для макро -, ширококутних або телеоб’єктивних знімків.

Але рідкі лінзи більш гнучкі, тому вони можуть легко перемикатися між усіма цими фокусними відстанями. Самі по собі рідкі лінзи – це не нове відкриття, технологічні компанії обіцяють впровадити їх в пристрої з 2004 року, але перша така модель з’явилася тільки в 2021 році в телефоні Xiaomi Mi Mix.

Автори нової роботи створили лінзу, яка за архітектурою буде простіше аналогів. Для її розробки використовували рідину під назвою дибутиладипат (DBA), вона має електронегативну молекулярну структуру. Це означає, що її форма зміниться при подачі постійного струму.

Для створення лінзи розробники заповнили кільцеподібний електрод цією рідиною DBA. Оскільки електрод покритий водовідштовхувальним шаром, поверхня рідини утворює куполоподібну форму. Коли на нього подається напруга, молекули DBA збираються на одному кінці трубки, змінюючи купол і, як наслідок, фокусна відстань об’єктива. Коли електричне поле зникає, рідина повертається у звичайну форму.

В ході випробувань рідка лінза змінила свою фокусну відстань з 7,5 мм до 13,1 мм, оскільки напруга була збільшена з нуля до 100 В. Роздільна здатність становила майже 29 ліній на міліметр і лінза пропускала близько 95% видимого світла. Рідка лінза також добре працювала в діапазоні температур від 20 до 100 °C.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button