Наука

Нова технологія дає змогу друкувати кілька ліків в одній таблетці

IE: Секрет криється в спеціально розроблених чорнилах, що містять світлочутливі молекули.

Вчені з Ноттінгемського університету розробили нову технологію 3D-друку таблеток, яка дає змогу створювати персоналізовані ліки. У надрукованих таблетках міститиметься одразу кілька ліків, запрограмованих на вивільнення в певний час. Ця технологія використовує спеціальне чорнило зі світлочутливими молекулами, які тверднуть під дією ультрафіолетового світла, утворюючи всередині таблетки водорозчинну основу. Розробка спростить прийом ліків і, як наслідок, зробить лікування ефективнішим.

Image by Freepik

Дослідження описує нову техніку 3D-друку під назвою Multi-Material InkJet 3D Printing (MM-IJ3DP). За допомогою цього методу вчені можуть створювати індивідуальні таблетки зі складною внутрішньою структурою. Ця структура допомагає отримати потрібні ліки в потрібний час.

Секрет криється в спеціально розроблених чорнилах, що містять світлочутливі молекули. Під час друку ці молекули тверднуть під впливом ультрафіолетового світла, утворюючи всередині таблетки водорозчинну основу. Ретельно проєктуючи ці внутрішні структури, дослідники можуть контролювати швидкість вивільнення ліків. Крім того, можна друкувати великі партії – 56 таблеток за один прохід.

Метод MM-IJ3DP дає змогу об’єднати кілька ліків в одну таблетку. Це позбавляє від необхідності складних схем лікування, що вимагають приймання декількох таблеток у різний час. Ця технологія особливо перспективна для станів, за яких час прийому і точність дозування мають вирішальне значення. Препарати будуть контрольовано вивільнятися через певні проміжки часу протягом дня.

Неправильне приймання ліків є серйозною проблемою, і MM-IJ3DP може допомогти вирішити її. Так, до 50% людей у Великій Британії приймають ліки некоректно, що призводить до неефективного лікування і навіть до побічних ефектів.

Незважаючи на незаперечний потенціал MM-IJ3DP, існують перешкоди, які необхідно подолати. Для технології потрібна розробка більшої кількості складів чорнила, сумісних з більш широким спектром ліків. Дослідники вирішують цю проблему, щоб відкрити шлях для ширшого застосування цього методу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button