Наука

Темна матерія виявилася легше, ніж вважалося раніше

Темна матерія може бути легше, ніж вважалося раніше, а з нормальною матерією вона взаємодіє ще менше. З природою цієї субстанції розбиралися американські вчені.

Темна матерія складає 85% всього простору в космосі, але її складно визначити, незважаючи на такий стан справ. Наукові співробітники Стенфордського університету і Національної прискорювальної лабораторії провели дослідження щодо виключення темної матерії, «звузивши» її ще більше. Намагаючись зрозуміти природу й особливості загадкового суб’єкта, експерти створили ряд моделей, однією з яких стала лямбда-холодної матерії CDM, згідно з якою «холодна» може рухатися повільніше, ніж швидкість світла, і рідко зустрічаючись зі звичною вченим матерією.

В ході наукової роботи фахівці запустили моделювання загального виду Всесвіту, коли він заповнений темною матерією з різними властивостями, а після наклали гало темної матерії на структуру галактик-супутників Чумацького шляху, щоб з’ясувати, як це все поєднується. Щоб вийшло ідеальне поєднання, досліджуваний суб’єкт зобов’язаний був мати більш легку масу і бути тепліше, інакше кажучи, переміщатися швидше, ніж вважалося раніше. Автори дослідження заявили, що їхня робота пов’язує спостереження за більш меншими галактиками з теорією темної матерії в ранньому Всесвіті. Вчені просять враховувати важливий відкритий ними момент: ця субстанція взаємодіє зі звичайною матерією в рази слабкіше, хоча раніше передбачалося зворотне.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button