Людина

Нова технологія показала мозок у барвистій 3D-проекції

Студенти Імперського коледжу Лондона розробили унікальний розчин, здатний не тільки очистити тканини мозку, але і візуалізувати їх у мальовничі 3D-картини. Під впливом препарату, що отримав назву OPTIClear, зразки стають прозорими, що дозволяє розглядати їх структуру.

Подібні очищені зрізи мозку потрібні вченим для розробки препаратів для багатьох нейродегенеративних захворювань, включаючи хворобу Альцгеймера. Існуючі методи знебарвлення тканин, що створювалися для гризунів, не підходять для мозку людини. Розчин, створений британськими студентами, робить зразки прозорими, після чого вивчити вміст хімічних речовин, наприклад, білка, на певній ділянці можна за допомогою його фарбування, перетворюючи дану область в барвистий пейзаж.

Нова технологія, як відзначають експерти, відносно недорога і легко здійсненна. Вона дозволяє детально розглядати структуру мозку і візуалізувати в 3D-моделях взаємодія клітин. З її допомогою можна буде зрозуміти поширення аномалій у мозку пацієнтів, які страждають нейродегенеративними захворюваннями, і піднятися на щабель вище у вивченні ЦНС.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button