Технології

Безпровідна мережа виявляє тіло, що падає

Інженери розробили безпровідну мережу, аналогічну домашньою Wi – Fi, але з незвичайною можливістю: нова мережа може виявляти падіння людини. Передусім, нова технологія призначена для створення комфортного і безпечного середовища для літніх людей і людей з обмеженими можливостями. Крім того, вона може використовуватися для створення систем безпеки, здатних автоматично фіксувати ознаки злочину.

Нові безпровідні датчики схожі на ті, що використовуються в звичайних домашніх мережах. Для визначення факту падіння людини, дослідники з Університету Юти використовують масив датчиків, розміщених по усій кімнаті. Датчики розташовані на двох рівнях і по зміні параметрів сигналу, що приймається, за допомогою методу радіотомографії можуть визначити, стоїть людина або лежить. При цьому точність визначення місця розташування людини складає близько 15 см.

Зображення з датчиків можна переглядати на екрані мобільного телефону, що дозволяє віддалено стежити за приміщенням і отримувати застережливий сигнал, якщо людина впала або навпаки намагається ходити.
Таким чином, винахід інженерів з Університету Юти може знайти найширше застосування: від домашнього приладу для нагляду за літніми людьми, до систем безпеки в лікарнях і на об’єктах підвищеної небезпеки. В порівнянні з традиційними системами відеоспостереження, безпровідні датчики мають масу переваг. Передусім, вони виявляють падіння автоматично, тобто не потрібно людину, яка безперервно стежитиме за моніторами.
Система запрограмована на виявлення саме падіння і, якщо немає необхідності, не підніматиме тривогу коли людина просто приляже відпочити.

Розробники провели серію експериментів, в ході яких зібрали статистику по різних етапах “приземлення” людини : скільки часу у людини зігнута спина, скільки часу вона займає сидяче положення, скільки часу лягає. В результаті алгоритм “навчився” визначати, коли людина падає, а коли займає лежаче положення навмисно.
Розробники сподіваються, що їх винахід використовуватиметься передусім для догляду за літніми людьми, а не для прихованого стеження. У людей старше 65 років падіння є головною причиною травм і смерті. На жаль, потерпілим не завжди вдається викликати швидку допомогу, а поруч немає нікого, хто міг би допомогти. Сьогодні літніх людей у разі небезпеки для здоров’я відправляють в лікарні і удома престарілих, але у ряді випадків сучасні технології дозволяють людям залишитися у себе удома і розраховувати на своєчасну допомогу у разі потреби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button