Земля

Австралійці залишили без їжі білих акул

Популяція легендарної білої акули біля берегів ПАР, що досягала 300-500 особин, останнім часом значно скоротилася. Причиною, можливо, стали апетити австралійців.

Однією з ймовірних причин зникнення білих акул з цього ареалу вважається те, що їх звідти прогнали косатки. А саме, дві конкретні особини на прізвиська “Порт” і “Правий борт”, добре знайомі місцевим дослідникам підводного світу. Але ця версія не є головною. Оператор по зануренню в клітці до білих акул і фотограф Кріс Фаллоус, а також Південноафриканський вчений, фахівець з акул Енріко Дженнарі вважають, що головними винуватцями депопуляції став риболовецький промисел.

З’ясувалося, що винна у всьому риболовецька компанія Demersal Shark Longline, що займається промислом невеликих акул — куних і супових, які в подальшому надходять на австралійський ринок. Який здавалося б тут зв’язок з білою акулою? Так ось, саме ці невеликі акули є головним джерелом харчування білих акул, а точніше складають 60% їх раціону. Самі ж австралійці, часто і не уявляють, що вони їдять їжу Південноафриканських білих акул. Енріко Дженнарі в зв’язку з цим зазначає, що якщо цей промисел не зупинити, то через десять років унікальне біорізноманіття біля берегів ПАР буде повністю знищено.

Ловля білої акули законодавчо заборонена в ПАР з 1991 року. А сама ця тварина є одним із символів країни, що приваблює безліч туристів-любителів занурень в клітинах до акул. Всього ж у світі налічується близько 3500 особин білої акули, яка, на жаль, знаходиться на межі зникнення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button