Всесвіт

Нові фото Марса від індійського зонда MOM

Науково-дослідницький апарат MOM, запущений Індією, невпинно фотографує Марс. Успішно діставшись до орбіти Червоної Планети 24 вересня цього року, автоматична міжпланетна станція Mars Orbiter Mission (MOM), запущена Індійським Центом Космічних Досліджень (ISRO) 5 листопада 2013, пересилає на Землю все нові і нові фотографії Марса.

Нижче можна побачити одну з останніх фотографій Марса, зроблених камерами космічного апарату MOM. На фотографії прекрасно видна південна полярна шапка Марса і області бурхливих штормів.

foto_cikavosti_12.10.2014-01_resized

Фотографії були зроблені з відстані 66543 кілометра від поверхні Червоної Планети і представлені на загальний огляд на цьому тижні.

Читайте також: Елон Маск хоче будувати міста на Марсі

Індійське космічне агентство (ISRO) стало шостим агентством в світі, яке відправило АМС до Марса. Раніше апарати до Марса відправляли Міністерство загального машинобудування (СРСР), NASA (США), JAXA (Японія), ЄКА (Європа), CNSA (Китай), і тільки ЄКА вдалося доставити свій апарат з першої ж спроби використавши ракету-носій Союз-ФГ з розгінним блоком Фрегат.

Загальна вартість проекту склала 74 млн дол. США, це найдешевша успішна міжпланетна місія в історії (її вартість виявилася меншою від бюджету американського фільму «Гравітація».)

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button