Людина

Короткозорість стає справжнім лихом офісних працівників

Короткозорість стає справжнім лихом офісних працівників, і більшість людей воліють окуляри, контактні лінзи або операцію. Однак є й інші способи відновити зір, і якщо у вас з’явилася мета бачити світ чітко без всяких «милиць для очей», можна спробувати методику Бейтса.

Цей метод, заснований на повному розслабленні очей, не визнаний офіційною наукою, проте безліч послідовників, школи і курси, засновані на техніках Бейтса, а також реальні випадки швидкого поліпшення зору, дають методу право на існування, а людям, які погано бачать – шанс забути про окуляри і контактні лінзи.

У 1920 році відомий американський офтальмолог Вільям Гораціо Бейтс розробив власну теорію щодо причин погіршення зору. На його думку, головна причина поганого зору полягає в психічній напрузі, коли людина сама напружує очі в спробі розглянути що-небудь.

Бейтс стверджував, що нормальне око ніколи не напружується, щоб побачити певну точку в просторі, і якщо воно не може розглянути її, просто переміщається на іншу.

foto_vsefakty_10.10.2014-020_resized

Як і інші органи чуття, очей повинен працювати без зусиль

Якщо людині треба розглянути щось поблизу чи далеко, м’язи очей мимовільно стискаються, змінюючи форму очного яблука. При цьому зусилля, які прикладають м’язи очей, не становлять для них навантаження, на відміну від тих моментів, коли людина напружується, щоб побачити що-небудь. В такому випадку очі починають втомлюватися, і зір псується.

Немає напруги – немає проблем

Виходячи з теорії Бейтса, природний спосіб усунення проблем із зором – розслаблення очей. Потрібно відучити себе напружувати очі і дозволити зовнішнім м’язам працювати на автоматі. Бейтсом і його послідовниками було розроблено декілька методик і вправ, які допомагають впоратися з прогресуючою аномалією рефракції очей (короткозорість, далекозорість) і поліпшити зір.

Фізичне розслаблення

Фізична і психічна напруга тісно пов’язані між собою, так що неможливо розслабитися психічно, не звертаючи увагу на тіло, і навпаки. Глава Чиказької школи психосоматики Ф. Александер стверджував, що більшість захворювань обумовлені напругою. Цей лікар застосовував один цікавий спосіб розслаблення: обговорювання своїх бажань.

Читайте також: 6 поширених міфів і помилок про наш організм

Людина сідає на стілець або лягає, як йому зручно, і починає повторювати: «Я хочу, щоб м’язи шиї повністю розслабилися» та інші фрази, спрямовані на повне розслаблення.

Крім цього способу є багато технік розслаблення, наприклад, представляти теплу енергію, яка повільно заповнює тіло з ніг до голови, і тому подібні медитативні практики.

Навчитися розслабляти своє тіло дуже важливо, але коли справа стосується очей, все не так просто. Бейтс вважав, що м’язи очей можуть розслабитися тільки в повній темряві, тому придумав спеціальну методику – пальмінг.

Техніка пальмінга

Суть методу полягає в тому, що людина складає долоні чашею, після чого вони накладаються на очі, перекриваючи доступ світлу. Головне, щоб людина в цей час почувала себе комфортно – долоні не тиснули на очі, лікті і плечі не втомлювалися, шия не напружувалися.

Цю вправу Бейтс запозичив з трактатів з Йоги, з розділів, присвячених медитації і розслабленню.

Регулярне виконання цієї вправи допомагає розслабити очі, зняти напругу з м’язів, усунути неприємні відчуття після робочого дня за комп’ютером, і привчити очі до природного способу роботи. Однак пальмінг включає в себе не тільки фізичну сторону, а й психічні способи, наприклад, спогад.

Спогади, як спосіб розслаблення

Те, про що ви думаєте в процесі розслаблення, має величезне значення, оскільки психіка і фізичне тіло нерозривно пов’язані між собою.

В ідеалі, в процесі пальмінга людина повинна бачити під повіками оксамитовий, глибокий чорний колір, однак цього насилу домагаються люди з порушеною рефракцією. Вони бачать різнокольорові кружечки, смужки і хмарки – наслідки напруги.

Одним із способів побачити глибокий чорний колір, а значить, повністю розслабити очі і зняти психічну напругу, є спогад. Під час вправ ви можете згадати що-небудь, що має насичений чорний колір, наприклад, вугілля або шматок чорного оксамиту.

Концентруючись на спогаді чорного фону, ви, можна сказати, медитуєте, а значить – розслабляєте не тільки тіло, але і психіку.

Бейтс стверджував, що між діяльністю мозку і напругою очей існує прямий зв’язок.

Якщо психіка розслаблена, ніщо не може втомити очі

Наприклад, якщо людина читає цікаву, захоплюючу книгу, її очі втомлюються набагато менше, ніж якщо вона студіює щось нудне або важке для розуміння. Таким чином, розслабившись психічно, ви дасте відпочинок очам, в якій би обстановці ви не знаходилися – на природі або за екраном свого комп’ютера.

Як не напружуватися під час читання?

Однією з причин, по якій у людей псується зір – це штучне напруження очей при читанні. Око рухається по рядках в горизонтальному напрямку досить швидко, постійно повторюючи шлях зліва направо, а у вертикальному напрямку воно переміщається набагато рідше і з невеликою амплітудою. В результаті м’язи втомлюються від одноманітної роботи, і очі втомлюються.

Читайте також: 14 порад про те, як стати щасливіше

Однак є кілька способів не напружуватися під час читання і зберегти хороший зір:

– Періодично відривати погляд від книги або екрана комп’ютера, і дивитися на об’єкт вдалині близько 1-2 секунд.
– Плавно рухати книгу або голову, щоб відстань між сторінкою та очима періодично змінювалося.
– Міняти кут, під яким тримається сторінка. Замість того, щоб повертатися з боку в бік, очі рухатимуться по діагоналі.
– Дивитися не так на букви, а на білі смужки, що розділяють рядки. Якщо при читанні ви дивитеся на білі рядки, ви так само прекрасно бачите букви, але при цьому очі не напружуються і не втомлюються.

Прості вправи на кожен день

Є ще одна вправа, яку можна виконувати багато разів протягом дня, і при цьому не виділяти для неї лишнього часу.

Якщо ви їдете в транспорті, як пасажир, стежте за рухомими об’єктами по обом сторонам дороги. Ця вправа допомагає не тільки розслабити очі, що не фокусуються на окремому об’єкті, а як би охоплюють весь простір, але і зупинити думки.

Головне – не втрачати з виду обидві сторони дороги, не переключати увагу з одного на інше, а саме «бачити все». Можна повторювати цю вправу і під час прогулянок, особливо якщо ви йдете крізь натовп, а люди, що йдуть вам назустріч, представляють суцільний потік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button