Всесвіт

Нові сонячні плями настільки великі, що можуть поглинути всю Землю цілком

Кожна група складається з декількох сонячних плям і займає площу в сотні мільйонів квадратних кілометрів.

На поверхні Сонця з’явилися величезні групи плям. Це збільшує ймовірність появи яскравих полярних сяйв і потенційних руйнівних спалахів в найближчі місяці. Деякі плями настільки великі, що можуть цілковито поглинути Землю.

За новими групами сонячних плям-AR2993 і AR2994-слідує третя, все ще прихована за північно-східним краєм Сонця. Кожна група складається з декількох сонячних плям і займає площу в сотні мільйонів квадратних кілометрів, що набагато більше діаметра Землі. Вони викликані магнітними порушеннями видимої фотосфери зірки.

Розкручування і розплутування магнітних силових ліній відбувається в 11-річних сонячних циклах, при цьому кожен з них має фази низької і високої активності. Вони нумеруються з 1775 року, коли почалася Велика реєстрація активності сонячних плям. Нині Земля знаходиться в 25-му циклі, який ще не досяг свого піку.

Поточний цикл, як очікується, досягне максимальної активності в кінці 2024 або початку 2025 року. Енергія з активних областей може виділятися у вигляді випромінювання (сонячні спалахи) і викидів корональної маси (CME). Це створює красиві полярні сяйва, але також можуть становити небезпеку для електромереж, супутників, мереж зв’язку і, можливо, навіть для космічних мандрівників, що знаходяться за межами захисту магнітного поля Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button