Всесвіт

Астрофізики знайшли незвичайну чорну діру в Чумацькому Шляху

Спостереження за космічними об’єктами в Чумацькому Шляху відкрило китайським вченим незвичайний феномен. Астрофізики змогли знайти чорну діру з “неможливою” масою.

Вчені повідомляють про виявлення великої чорної діри, яка не повинна “існувати” в Чумацькому Шляху. Об’єкт під назвою LB-1 був знайдений після того, як дослідники виявили незвичайну зірку з орбітою. Її надмасивність можна було пояснити тільки тим, що у неї є “темний супутник”, який опинився чорною дірою, маса якої в 70 разів перевищувала Сонце. Таке число виходить за рамки меж, які встановили сучасні моделі зоряної еволюції.

Чорні діри в Чумацькому Шляху утворюються, коли світи “вмирають”, і лише мала частина їх початкової маси перетворюється в гравітаційний об’єкт. Дослідники з Академії наук Китаю кажуть, що незалежно від того, наскільки масивною була зірка до колапсу, маса кінцевого космічного тіла не може перевищувати 25 сонячних мас.

Вони виконали наступні спостереження з використанням телескопів в Іспанії і США. У загальній складності було проведено 26 процедур для кінцевого підтвердження інформації. LB-1 знаходився в 15 тисячах світлових років від Землі і мав зірку-партнера, яка оберталася навколо його орбіти кожні 79 днів. Тепер теоретики мають підготувати пояснення такого феномену. Це відкриття змушує переглянути сучасне розуміння еволюції зірок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button