Технології

Нові супутники розкажуть нам, як швидко ростуть океани

Однією з яскравих ознак глобального потепління, якщо ви не живете поряд з льодовиком, є зростальні океани. Зараз спільна місія з участю США і європейських країн запускає пару супутників для спостереження за підвищенням рівня моря. Два супутники будуть контролювати океани до 2030 року.

В зростальних океанах є щось більше, ніж в танучих льодовиках і в льодових щитах. Підйом океану також викликаний потеплінням атмосфери. Океани схожі на тепловідводи, і коли вони поглинають тепло з атмосфери, вони розширюються і піднімаються. Пара супутників буде відстежувати цей ріст, надаючи важливі дані для наших зусиль по адаптації до зміни клімату.

Пара супутників ідентична і буде запущена через п’ять років. Кожен з них має очікуваний термін служби близько 7 років, що гарантує збіг даних і відсутність прогалин у них. Місія називається Sentinel-6 / Jason-CS (Jason Continuity of Service.). Супутники називаються Sentinel-6A і Sentinel-6B. Вони побудовані німецькою компанією IABG і будуть запущені з авіабази Ванденберг в США на ракеті SpaceX Falcon 9.

До кінця цієї місії Sentinel-6 / Jason-CS вивчить майже 40-річну історію зростання океанів. Місія слідує по стопах чотирьох інших спільних американо-європейських супутникових місій: Topex / Poseidon, Jason-1, Топографія поверхні океану / Джейсон 2, Джейсон 3.

У сукупності дані цих місій показують, що океани Землі ростуть в середньому зі швидкістю 3 мм за кожен рік. Згідно МГЕЗК, ця швидкість прискорилася в недавній історії, і до 2100 року океани можуть піднятися на метр. Хоча зниження викидів може потенційно змінити це, ці супутники будуть надавати дані, необхідні для планування цього.

«Глобальне підвищення рівня моря, в деякому розумінні, є найбільш повною мірою того, як люди змінюють клімат», – сказав Джош Уілліс, дослідник проєкту в Лабораторії реактивного руху НАСА в Пасадені, Каліфорнія. «Якщо подумати, глобальне підвищення рівня моря означає, що 70% поверхні Землі стає вище – 70% планети змінює свою форму і росте. Так що вся планета змінюється. Це те, що ми дійсно помічаємо».
Океани відіграють ключову роль у кліматі Землі. Вони здатні поглинати CO2; фактично деякі дані показують, що вони поглинають близько 26% вуглекислого газу, що виділяється в результаті діяльності людини. Вони також поглинають тепло і по мірі нагрівання розширюються. Але це потепління означає, що вони також поглинають менше СО2, що означає більше тепла, а також більше розширення і підвищення рівня моря.

Супутники Sentinel-6 / Jason-CS будуть вимірювати підйом океану до міліметра. Вони будуть зображати до 95% незамерзаючих океанів Землі кожні 10 днів. Їх радіолокаційний висотомір також буде вимірювати форму океану, пагорбів і долин, які складають його топографію, надаючи дані для картування океанських течій. Поряд з радіолокаційним висотоміром на супутниках будуть встановлені мікрохвильові радіометри, прилади точного визначення орбіти (POD), прилад для радіопокриття GNSS та інше обладнання.

Супутники також допоможуть зібрати дані, які зможуть допомогти у прогнозуванні погоди.

«Глобальне підвищення рівня моря є одним з найдорожчих і руйнівних наслідків зміни клімату», – сказав учений проєкту Джош Уілліс. «В нашому житті ми не побачимо, як глобальний рівень моря впаде на значну величину. Ми в буквальному сенсі записуємо, наскільки нам доведеться піднятися протягом наступних кількох поколінь ».

І це точна кількість росту важко визначити. Оцінка МГЕЗК заснована на 7000 окремих досліджень. Але проблема полягає в переломних моментах, це означає, що оцінка МГЕЗК, а саме, що до 2100 року морі підніметься до одного метра, повинна постійно перевірятися.

Лише кілька років тому, в 2007 році, МГЕЗК передбачила зростання на 59 сантиметрів до 2100 року. Тепер, усього через дюжину років, цей показник майже подвоївся. За деякими оцінками, зростання більш ніж на 5 метрів до 2300 року. Що насправді станеться, буде залежати лише від наших зусиль по скороченню викидів парникових газів і від переломних моментів, таких як танення вічної мерзлоти. Танення вічної мерзлоти може призвести до викиду величезної кількості метану в атмосферу і прискорити зміну клімату, роблячи реалістичний сценарій підйому на 5 метрів.

Sentinel-6 / Jason-CS розробляється спільно з Європейським космічним агентством (ЄКА), Європейською організацією з експлуатації метеорологічного супутника (ЕВМЕТСАТ), НАСА та Національною адміністрацією з океану та атмосфері (НОАА).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button