Технології

Використані підгузки переробили в клей для стікерів і бинтів

Команда Мічиганського університету розробила методику роботи з поглинаючих полімерів з підгузок: їх можна переробити в клей.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Щорічно 3,5 млн метричних тонн використаних підгузків виявляється на звалищах. суперабсорбований матеріал всередині цих підгузок складається з матриці полімерів, які розширюються при попаданні на них вологи. Полімери – це довгий ланцюжок повторюваних ланок, і в такій ситуації абсорбований матеріал з полімерної поліакрилової кислоти.

Для перероблення підгузок можна використовувати найпоширеніший спосіб – механічний: пластик подрібнюють на шматочки, плавлять і повторно використовують, але це знижує якість нового продукту.

Автори нової роботи пропонують застосувати для підгузка хімічну переробку – це коли ви використовуйте хімічні сполуки для перетворення одного матеріалу в інший, але не погіршуючи при цьому функціонал. Дослідники працювали над триетапним способом, який перетворить суперабсорбовані полімери в багаторазовий матеріал, в цьому випадку клей. Цей метод повинен бути енергоефективним і придатним для використання в промислових масштабах.

Щоб переробити полімери, дослідникам потрібно було знайти спосіб розділити мережевий полімер на водорозчинні ланцюжки. В ході роботи з’ясувалося, що при нагріванні цих полімерів з кислотою їх поперечні зв’язки порушуються.

В результаті автори порівняли свій новий спосіб перероблення зі звичайним видом виробництва клею: з’ясувалося, що споживання енергії при використанні перероблених підгузків для виробництва клею знижується на 25%.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button