Людина

Знайдено один з генів, пов’язаних із шизофренією

Вчені змогли змоделювати у мишей симптоми, схожі на шизофренію. Для цього вони вмикали і вимикали у них ген Arp2/3. Таким чином, можливо, вдалося показати, що викликають шизофренію генетичні проблеми.

07-05-15-foto-600x450-1

Суперечки про те, що являє собою шизофренія: генетичне захворювання, інфекцію або щось ще, — не вщухають з моменту першого опису цієї хвороби. Однак групі американських вчених під керівництвом Скотта Содерлінга (Scott Soderling), можливо, вдалося наблизитися до розгадки природи шизофренії. Своє відкриття вони опублікували в журналі Nature Neuroscience.

[ads2] Шизофренію прийнято називати групу психічних розладів, симптоми яких вельми різноманітні. Серед них переважають три: власне психоз, порушення і проблеми з довго – і короткочасною пам’яттю. Як стало відомо в ході експерименту групи Содерлінга, у мишей схожі симптоми викликає відсутність гена Arp2/3. У разі, якщо у мишей був цей ген, їх поведінка була абсолютно звичайною.

Однак, коли вчені вимикали його, у мишей починалися проблеми з поведінкою, що нагадують ті, що типові при шизофренії. Вони гірше запам’ятовували і демонстрували дивну поведінку при переляку. Вчені пояснюють це тим, що при цьому відключенні скорочувалася кількість зв’язків між нейронами, в результаті відбувалося порушення балансу між збудженням і гальмуванням, що і призводило до подальших проблем.

Читайте також: 

Таким чином, як вважає Содерлінг, його групі вдалося показати, що, принаймні, частина симптомів шизофренії може пояснюватися генетичним збоєм, аналогічним вимиканню гена Arp2/3 у мишей, і, відповідно, має сенс шукати аналогічний ген у людей.

Цікаво зауважити, що крім гена «шизофренії» нещодавно вчені відкрили також ген, який сприяє розвитку тютюнової залежності, а також ген, який відповідає за біологічний годинник.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button