Екологія

Сонце і вітер стали найдешевшими джерелами енергії в Австралії

Учені з Австралії заявили, що енергія вітру і Сонця стали найдешевшими в країні. При цьому дослідники змогли вирішити проблему зберігання надлишку енергії.

Сонце і вітер стали найдешевшими джерелами електроенергії в Австралії. Поновлювані джерела тепер перевершують викопне паливо, про це йдеться в новому звіті Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation, CSIRO). Останній звіт підтверджує висновки попередніх років про те, що поновлювані джерела енергії корисні не тільки для планети, а й для бюджету.

У третьому звіті CSIRO GenCost, опублікованому у співпраці з Австралійським оператором енергетичного ринку (AEMO), аналізуються витрати на різні технології виробництва енергії. Сонячна фотовольтаїка (PV) і вітер виявилися на першому місці, навіть коли були враховані витрати на їх інтеграцію – зберігання енергії і нову інфраструктуру.

Витрати на інтеграцію викликають у фахівців найбільше запитань. Оскільки вітер і сонячне світло не є постійними, вартість зберігання електроенергії вважається перешкодою для конкурентоспроможності відновлюваних джерел енергії. Новий документ, в якому враховані ці витрати, доводить, що поновлювані джерела енергії як і раніше значно перевершують викопне паливо, а батареї стають все більш досконалими, з більш тривалим терміном служби і меншими витратами на заміну.

Головний економіст по енергетиці CSIRO Пол Грем зазначив, що ранній проєкт звіту, опублікований для в грудні 2020 року, став ще кращим після додаткових досліджень.

«В остаточному варіанті звіту врахований наш аналіз витрат на інтеграцію поновлюваних джерел енергії. Тепер він враховує мінливість погоди від року до року і її впливу на попит і пропозицію електроенергії », – зазначив Грем.

Крім сонячної і вітрової енергії, звіт показав, що гідроелектроенергія з насосним накопичувачем є сильним суперником на енергетичному ринку, особливо коли потрібно більш тривале зберігання енергії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button