Технології

Новий гідрогель допоможе охолоджувати електронні пристрої

Занадто довге використання електронних пристроїв може призвести до їх перегріву, що може уповільнити їх роботу, пошкодити їх компоненти або навіть призвести до вибуху або займання.

Новый гидрогель поможет охлаждать электронные устройства

Тепер дослідники, що опублікували в ACS Nano Letters свою роботу, розробили гідрогель, який може як охолоджувати електроніку, таку як акумулятори стільникового телефону, так і перетворювати напрацьоване тепло в електрику.

Тепло в електрику

Деякі компоненти електронних пристроїв, у тому числі акумулятори, світлодіоди і комп’ютерні мікропроцесори, виділяють тепло під час роботи. Перегрів може знизити ефективність, надійність і термін служби пристроїв, в доповнення до втрати енергії. Сюецзяо Ху, Кан Лю, Цзюнь Чен і їхні колеги хотіли розробити інтелектуальний термогальванічний гідрогель, який міг би перетворювати відпрацьоване тепло в електрику, одночасно знижуючи температуру пристрою. Поки що вчені розробили пристрої, які можуть робити одне або інше, але не обидва одночасно.

Команда виготовила гідрогель, що складається з поліакриламідного каркаса, наповненого водою і специфічними іонами. Коли вони нагрівали гідрогель, два іони (феріціанід і фероціанід) передавали електрони між електродами, генеруючи електрику. Між тим вода всередині гідрогелю випаровувалася, охолоджуючи його. Після використання гідрогель відновлював себе, поглинаючи воду з навколишнього повітря.

Новый гидрогель поможет охлаждать электронные устройства

Щоб продемонструвати новий матеріал, дослідники прикріпили його до батареї мобільного телефону під час швидкої розрядки. Частина відпрацьованого тепла була перетворена в 5 мкВт електроенергії, а температура батареї знизилася на 20 °C Знижена робоча температура забезпечує безпечну роботу батареї, а зібраної електрики достатньо для моніторингу батареї або управління системою охолодження.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments