Технології

Новий матеріал відновлюється за рахунок вуглецю в повітрі

Команда американських учених розробила матеріал, здатний самостійно відновлюватися, використовуючи вуглекислий газ з повітря.

Матеріал, розроблений хіміками з Массачусетського технологічного інституту, може вступати в реакцію з вуглекислим газом у повітрі для зростання, зміцнення і навіть відновлення. Полімер, який може бути використаний в якості будівельного або ремонтного матеріалу для захисних покриттів, безперервно конвертує парниковий газ зміцнює матеріал, який містить вуглець.

Версія нового матеріалу — це синтетична гелевидна речовина, яка здійснює хімічний процес, схожий з тим, як рослини використовують вуглекислий газ для зростання своїх тканин. Стаття про проведену роботу в журналі Advanced Materials. Над нею працювали професор Майкл Страно, постдок Сеон-Енг Куак і ще вісім чоловік з МТІ і Каліфорнійського університету в Ріверсайді.

Розробка синтетичного матеріалу, для виготовлення якого не потрібно викопне паливо і який споживає вуглекислий газ з повітря, володіє очевидними перевагами для навколишнього середовища і клімату. Для виготовлення матеріалу вчені використовували гелієву матрицю, що складається з полімеру на основі амінопропілметакриламіду (APMA) і глюкози, глюкозооксидази та хлоропластів. При додаванні вуглецю він стає міцнішим. Цей матеріал поки недостатньо міцний для використання в будівництві, але його вже можна застосовувати для заповнення тріщин або покриття.

Зараз команда зосереджена на оптимізації властивостей матеріалу. Комерційне застосування такого самовідновлюючого покриття і пломбувального засобу можна реалізувати найближчим часом. Залишилося внести доопрацювання в хімічну структуру матеріалу, перш ніж з нього можна виготовляти будівельні матеріали та суміші.

Одна з головних переваг таких матеріалів — в тому, що вони самостійно відновлюються під впливом сонячного або навіть штучного світла в приміщенні. Якщо поверхня пошкоджена або тріснула, пошкоджена область заповнить тріщини і усуне пошкодження, не вимагаючи будь-яких зовнішніх впливів.

Кнопка «Наверх»