Технології

Новий прилад прямо на місці аварії визначає, чи належить кров людині

Новий прилад може точно визначити, чия кров залишилася на капоті машини після аварії - людини або тварини, яка перебігала дорогу 

Вчені створили портативний прилад, який прямо на місці аварії може оперативно відповісти на важливе питання: кому належить кров на бампері – тварині або людині. Дотепер для цього був потрібний складний лабораторний аналіз, який на місці події провести неможливо.

Університет Олбані

Буває, що на місці автомобільної аварії важко сказати, кому належить знайдена кров – людині або тварині. Винуватець аварії може стверджувати, що це була тварина, оскільки в цьому випадку йому практично нічого не загрожує. Але однозначно визначити, кому належить знайдена на місці аварії кров, може тільки лабораторний аналіз, який не можливо провести в польових умовах.

Дослідники з Університету Олбані тепер представили портативний аналізатор, який дозволяє швидко і точно визначити, чия кров знайдена на місці події – людини чи тварини. Вчені планують використовувати прилад для досить вузької мети – аналізу походження біологічної рідини на бампері автомобіля, який раніше збив живу істоту.

В основі роботи пристрою лежить метод інфрачервоної фур’є-спектроскопії порушеного повного внутрішнього відображення. На додаток до цього прилад аналізує зразок за допомогою спектроскопії комбінаційного розсіювання. Ці два методи дозволяють точно визначити ключові молекули, які відрізняють кров людини від крові будь-якої іншої тварини.

Автори використовували прилад для аналізу 15 зразків сухої крові людини, а також 89 зразків крові кішок, собак, кроликів, коней, корів, свиней, опосумів і єнотів. Коли дані були проаналізовані за допомогою програмного забезпечення, яке було навчено розпізнавати сигнатуру людської крові, вчені змогли домогтися 100%-ої точності у визначенні того, чи належить ця кров людині.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button