Наука

Штучний фотосинтез зробили доступнішим

Один зі способів використовувати енергію сонячних променів - розщеплювати з її допомогою воду на кисень і водень. Хіміки створили відносно дешевий каталізатор, який робить цей процес більш ефективним

Хіміки розробили новий каталізатор на основі кобальту і титану, який дозволяє прискорити реакцію розщеплення води на водень і кисень під дією сонячного світла.

Image by Support me via from Pixabay

За деякими оцінками, кількість сонячної енергії, що досягає Землі за рік, більше, ніж людству вдалося зробити з усіх невідновлюваних джерел за всю свою історію. І хоча більша частина цієї енергії залишається недоступною, людство може ефективно використовувати сонячне випромінювання.

Сонячну енергію можна використовувати для отримання водню і кисню з води. Водень, отриманий в результаті цього процесу, можна потім використовувати як паливо. Однак ефективність розщеплення води під дією сонячних променів сьогодні занадто низька, щоб цей процес можна було використовувати для промислової генерації водню.

Тепер хіміки з Каліфорнійського технологічного інституту представили новий каталізатор з кобальту і титану для фоторозщеплення води. Ці два елементи відносно доступні й недорогі в порівнянні з іридієм і рутенієм, які використовуються в існуючих каталізаторах. За допомогою методів квантової механіки дослідники змогли розрахувати атомну структуру каталізатора і передбачили його ефективність в реакції розщеплення води.

Робота показує, що методи моделювання, використані хіміками, точно описують властивості синтезованих сполук. Тепер дослідники мають намір використовувати той же підхід для створення нових електро- і фотокаталізаторів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button