Екологія

В Україні з’явиться новий національний природний парк

На території новоствореного національного парку росте дуб, якому понад тисяча років.

Уряд схвалив проєкт указу Президента України “Про створення національного природного парку «Пуща Радзівіла». Про це стало відомо 17 лютого під час засідання Кабміну.

Нова природоохоронна територія з’явиться в Сарненського району Рівненської області. Усього – 24265,307 гектарів земель лісогосподарського призначення, запасу водного фонду, лісогосподарського, природно-заповідного та іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.

Національний парк створили з метою охорони малопоширених для Українського Полісся природно-територіальних та ландшафтних комплексів, основою яких є водні та водно-болотні об’єкти.

На його території росте Юзефінський дуб, якому близько 1000 років, висота – до 20 метрів, а окружність – майже 8 метрів. Дуб потрапив до переліку Природних чудес України та був визнаний найстарішим в Україні.

Назву місцевість отримала від роду литовських князів Радзивілів, які з 15 століття володіли цими землями у складі Великого князівства Литовського та Речі Посполитої.

До слова, новостворений парк долучиться до двох уже діючих національних природних парків в межах області – Дермансько-Острозького та Нобельського.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button