Технології

Новий гранатомет французької армії не залишає сучасній бронетехніці жодного шансу

Протягом більш ніж 40 років, протитанковий ракетний комплекс Milan був ключовою зброєю для боротьби з бронетехнікою французької армії. Однак в умовах сучасних міських боїв цей заслужений комплекс виявився застарілим. І саме з цієї причини, починаючи з 2017 року, французькі збройні сили розгорнуть у своїх військах абсолютно нову збройну протитанкову систему.

foto_cikavosti_22.06.2014-04_resized

Вона називається MMP і фактично виконує те ж завдання, що і американський Javelin – знищення бронетехніки і укріплених позицій самонавідними ракетами середнього радіусу дії.

Набільш використовуваний ракетний комплекс був спроектований на основі бойового досвіду, отриманого в ході недавніх конфліктів в Афганістані, Іраку та Африці, і здатний пробивати новітні моделі реактивної броні і потужний захист бункерів.

Читайте також: 10 військових технологій майбутнього, які знаходяться в активній розробці

MMP також набагато більш автономний, ніж його попередник. Його ракети на поточний момент здатні фіксувати ціль з допомогою двухрежимного візуального та неохолоджуваного інфрачервоного цільовказівника. Подібна система «вистрілив і забув» дозволяє операторам ракетомета випустити снаряд і одразу ж перейти на нову позицію перш, ніж супротивник зможе відреагувати на атаку. Плюс до всього, нова установка дозволяє безпечно стріляти в обмеженому просторі, що є вкрай важливою рисою в умовах сучасної міської війни.

Французька армія має намір розгорнути 400 нових пускових комплексів серед своїх регулярних частин, а також підрозділів спеціального призначення, починаючи з 2017 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button