Інтернет

Новий комп’ютерний вірус зможе заразити ПК за допомогою мікрофона і динаміків

До недавнього часу, щоб повністю забезпечити комп’ютер від зовнішнього впливу, треба було відключити його повністю від мережі – вийняти кабелі або модуль бездротового зв’язку. Але тепер навіть це не врятує ваш ПК від зловмисників. Фахівці з Інституту зв’язку Фраунгофера розробили прототип вірусу, здатного передаватися через мікрофон і динамік комп’ютера.

Новий комп'ютерний вірус зможе заразити ПК за допомогою мікрофона і динаміків

Комп’ютерні фахівці Майкл Гаспач (Michael Hanspach) і Майкл Гетц (Michael Goetz) провели експеримент, використовуючи п’ять комп’ютерів, які були з’єднані між собою в приховану акустичну мережу за допомогою вбудованих мікрофонів і динаміків. Дані передавалися з одного комп’ютера на інший, поки не досягали ПК, сполученого з зовнішньою мережею. В результаті їм вдалося передати дані на відстань майже 20 метрів на частоті 20 кГц зі швидкістю до 20 біт / с, пише gizmag.com.

Для створення мережі був використаний протокол GUWMANET, який був розроблений спеціально для підводних комунікацій. Природно, з такою швидкістю дослідникам не вдалося перехопити великий файл, але у них вийшло вкрасти кілька паролів з ??мережі. Для захисту даних в майбутньому можна буде застосовувати спеціальні акустичні фільтрації з смуговим фільтром.

В даний момент дослідники заявляють, що поки ще рано боятися шкідливих програм, які розповсюджуються акустичним способом, але, можливо, вже в найближчому майбутньому буде набагато важче захистити свій комп’ютер від небезпеки.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button