Інтернет

Як контролювати дітей за ком’ютером

У нашому сучасному світі гостро стоїть питання дитячої безпеки в кіберпросторі. Інтернет це велике джерело інформації, яке досить складно фільтрувати на корисне або шкідливе. У кожного свій рівень корисності. У дорослих і дітей він звичайно різний. Треба враховувати, що діти дуже допитливі і потрапивши на сторінку з засміченим змістом, або на сайт для дорослих, вони самостійно не закриють цю сторінку. Психологи прийшли до висновку, що картинки з насильством, порнографією негативно відбивається на психіці дитини. Важливо простежити, щоб ваше чадо не стало інтернет залежним. Це легко розпізнати за такими ознаками: дитина довго сидить за комп’ютером, розповідає про свої віртуальних друзів, в реальному житті майже не з ким не дружить.

12-01-15-foto-600x362-1

Найчастіше у батьків немає часу стежити за тим, що дивляться і що роблять їх дітлахи за комп’ютером. Їм на допомогу приходять програми «Батьківського контролю». Такі програми діляться на два типи:

Активний контроль
Пасивний контроль

Активний контроль – припускає: обмеження часу роботи за комп’ютером, фільтрацію інтернет сайтів, обмеження додатків, в тому числі ігор.

Фільтри сайтів в свою чергу поділяються на:

«Чорні списки» – сайти, заблоковані і заборонені для використання. Плюс таких списків, що сайти вже прописані і батькам, не треба витрачати час для відстеження інтернет сторінок. Мінус в тому, що ці бази швидко застарівають, а поновлення готується повільно.

«Білі списки» – сайти, які прописуються батьками вручну. Плюс таких списків у тому, що батьки самі вказують своїм дітям, які сайти вони можуть відвідати. Мінус це зайва строгість, яка не прийнятна, з точки зору дитячої психології. «Заборонений плід солодкий»! А так само ви ніколи не дізнаєтеся, що насправді цікавить вашу дитину в «коморі інтернету»!

Пасивний контроль – припускає фоновий режим роботи, який записує всю активність користувача за комп’ютером. Найбільша перевага такого методу – виховання. Ви, як батьки, стаєте для ваших дітей друзями. Ви можете пояснити, що можна, а що не можна дивитися в інтернеті. Цей тип контролю більше підходить для дітей від 9 до 16 років, а так само підлітків.

Існує безліч програм «Батьківського контролю», одна з них на сайті http://www.mipko.ru/ як пасивного, так і активного. Опишемо декілька яскравих представників цієї підгрупи.

Функція «Батьківський контроль» в Windows 7 (вбудована за замовчуванням, безкоштовна)

12-01-15-foto-600x383-3

У Windows 7 можна встановлювати обмеження на використання дітьми комп’ютера і підвищити їх безпеку в Інтернеті, не контролюючи кожну їхню дію особисто.

Функція батьківського контролю дозволяє обмежувати години роботи дітей на комп’ютері, а також встановлювати перелік доступних їм програм і комп’ютерних ігор (і час їх використання). Крім того, за допомогою батьківського контролю у складі Windows Media Center можна блокувати доступ до перегляду небажаних телепередач і фільмів.

Mac OS X Батьківський контроль

12-01-15-foto-600x585-2

Mac OS X Батьківський контроль – один з компонентів операційної системи Mac OS X, безкоштовний для всіх користувачів Mac. Як і в Windows, основними функціями є обмеження за часом використання комп’ютера, а також блокування повідомлень чату.

Ви можете налаштувати розклад для дітей. За допомогою журналу активності переглядати, як використовувався комп’ютер під час вашої відсутності. Заборона сайтів, дозволені і заборонені ресурси.

Як і в Windows, батьківський контроль встановлюється на кожного користувача окремо. Ви створюєте обліковий запис з обмеженнями, встановлюєте необхідні параметри для кожного користувача.

У закладці (Others) встановлюються обмеження Батьківського контролю (Add Printer, DVD-recording).

Norton Online Family (два види профілю, безкоштовний і платний-преміум)

12-01-15-foto-600x336-1

Ця програма, безпосередньо пов’язана з сервером, ви заводите свій особистий кабінет, створюєте облікові записи своїм дітям, і регулюєте їх час, проведений за комп’ютером. Додаток дозволяє спостерігати за діями дітей в соціальних мережах.

Щоб відстежувати дії в Інтернеті та керувати ними, необхідно створити індивідуальні облікові записи користувача для кожної дитини на кожному комп’ютері, який використовується дитиною.

Вірний пес «Нортон», буде кожен раз з’являтися і говорити дитині, що батько заборонив відвідування того чи іншого сайту. Якщо дитина маленька, то звичайно для неї це буде закон, але у випадку з підлітком – ви наживе собі ворога.

Підтримує Windows і MAC платформи. Ви можете, проконтролювати роботу вашої дитини навіть не перебуваючи в безпосередній близькості з нею.

KidLogger (безкоштовні додатки та три типи профілю безкоштовні і два платних)

12-01-15-foto-600x224-4

12-01-15-foto-600x344-1

Додаток працює у фоновому режимі, відноситься до пасивного «Батьківський контроль». Збирає та аналізує всю активність вашої дитини. Так само як і Norton Online Family пов’язаний з сервером, і пропонує зареєструвати свій особистий аккаунт для моніторингу комп’ютерів ваших чад.

Щоб вести облік дій дитини і направити його в потрібне русло, необхідно в свому обліковому записі створити пристрої, моніторингом яких займеться KidLogger.

Аналітика або так званий Аналіз активності, можна проаналізувати і зробити відповідні висновки. Сайти, які зустрічаються рідко в списку, повинні привертати уваги, нові контакти в Skype або будь-який клієнт миттєвих повідомлень, час роботи за комп’ютером, використовувані додатки, наочна демонстрація у вигляді скріншотів, запис розмов у близькості від пристрою, запис дзвінків Skype і т.д .

Порадував той факт, що додаток підтримує платформи: Windows, Mac, Android, RIM Black Berry, Symbian OS від Nokia. Як заявляють розробники, планується також підтримка iOS (iPhone, iPad).

Обмежити дитини у використанні Інтернету або проаналізувати і направити в потрібне русло? Вирішувати вам – батькам. Моніторинг дозволяє краще пізнати вашу дитину, що їй подобається, а що ні, її інтереси.

Тут вступає в силу весь ваш батьківський талант у вихованні дітей. Ви повинні правильно і спокійно пояснити дитині як поводитися в інтернет просторі. Завести звід правил, які дитина буде поважати.

Треба пам’ятати, що програми Батьківського Контролю – додатковий інструмент для виховання дітей, ваші помічники і партнери.

Натхнення: http://www.stepandstep.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button