Технології

Boeing створить ракетоплан для DARPA (фото+відео)

Компанія Boeing підписала контракт з DARPA на проектування і створення ракетоплана-демонстратора в рамках програми XS-1. Метою проекту є створення багаторазового апарату-шаттла, здатного виводити на низьку опорну орбіту до 1,3 т вантажу. Вартість одного запуску складе близько 5 млн. доларів.

Boeing создаст ракетоплан для DARPA
Ракетоплан Phantom Express на відміну від орбітального літака X-37B зможе самостійно злітати вертикально без використання ракети-носія. Phantom Express буде використовувати рідкий кисень і водневе паливо. В якості двигуна буде застосований модернізований AR-22 від «спейс шаттлу».

Після виведення на орбіту вантажу Phantom Express повернеться на космодром, зробивши посадку як звичайний літак.

За словами представників DARPA, Phantom Express можна підготувати до наступного запуску протягом декількох годин, а не тижнів, що має особливе значення в умовах можливого військового конфлікту. Апарат зможе швидко поповнити, наприклад, угруповання супутників у разі виведення частини з них з ладу.

Відповідно до вимог DARPA, Boeing повинен буде створити демонстратор, який зможе зробити 10 польотів протягом 10 днів. При його виробництві повинні будуть використовуватися доступні компоненти, які легко замінюються.

Перші польоти демонстратора передбачається почати до 2020 року. Під час випробувань він повинен буде розвинути швидкість близько 6 тис. км/год, при наступних стартах – 12 тис. км/год і вивести на низьку опорну орбіту вантаж масою 1,3 тис. кг.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button