Всесвіт

Новий радіотелескоп буде шукати інопланетян

Гігантська решітка радіотелескопів дозволить вченим провести найбільш чутливий і повний на сьогоднішній день пошук сигналів, що йдуть від гіпотетичних позаземних цивілізацій, коли відбудеться введення новинки в експлуатацію, кажуть розробники проекту.

21-09-15-foto-600x384-1

Радіотелескоп Square Kilometer Array (SKA), будівництво якого станом на сьогоднішній день планується почати в 2018 р, дозволить проводити пошуки розумного життя у Всесвіті попутно разом з іншими науковими спостереженнями, повідомляють дослідники, що входять до числа учасників проекту з пошуків позаземного розуму SETI ( Search for extraterrestrial intelligence).

Проект SKA являє собою величезний радіотелескоп, який буде побудований на територіях Південної Африки та Австралії. Фінансований консорціумом з різних країн, SKA об’єднає в одній установці тисячі невеликих антен, побудованих по всьому світу, замість однієї гігантської тарілки – завдяки чому новий телескоп здобуде безпрецедентну для радіоастрономічного інструменту такого роду чутливість.

Використання такого дорогого наукового інструменту для однієї наукової мети – тим більше для такої «спекулятивної» мети, як пошуки позаземного розуму – є нечуваною розкішшю в астрономії. Проте вчені проекту SETI знайшли спосіб отримувати жаданий час для спостережень на телескопах ще 30 років тому, коли дослідники почали проводити свої спостереження попутно з іншими науковими спостереженнями, що виробляються в знаменитій обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко, втрачаючи при цьому лише трохи в чутливості. Сьогодні вчені з SETI можуть отримувати щороку тисячі годин часу для спостережень на телескопах, яке вони використовують для пошуків радіосигналів, що йдуть від позаземних джерел.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button