Людина

Навколо кожної людини знайшли унікальні мікробні хмари

Американські вчені спробували з’ясувати склад бактерій, які люди викидають у повітря при диханні. Виявилося, що атмосфера навколо кожного індивіда з погляду бактеріології володіє унікальним характером. Про новий вимір мікробіома людини повідомляється в журналі PeerJ.

25-09-15-foto-600x400-1 (2)

Вчені з Університету штату Орегон взяли пробу ДНК мікробів з повітря навколо 11 добровольців, поміщених в спеціальну стерильну камеру. З’ясувалося, що особистість більшості людей можна визначити по слідах від їх мікроорганізмів протягом 4 годин після перебування в приміщенні.

Дослідники провели аналіз зважених часток у повітрі, а також секвенування за методом 16S (він дозволяє виявити не стільки окремі види патогенів, скільки цілі мікробні спільноти по рибосомальній РНК c константою седімінтаціі 16S). Усього вчені обробили 312 проб повітря.

Читайте також: 

Основні групи бактерій у різних людей виявилися нечисленними: це стрептококи з ротової порожнини, а також Propionibacterium і Corynebacterium з поверхні шкіри. Однак унікальні комбінації цих мікробів і допомогли з легкістю ідентифікувати людей.

«Наші результати підтверджують, що порожні приміщення з погляду мікробіології відрізняються від зайнятих людьми, а також вперше демонструють, що індивіди створюють свої, унікальні мікробні хмари», – резюмували автори статті.

Нове дослідження не тільки проливає світло на поширення інфекційних захворювань в приміщеннях, а й може принести практичну користь в криміналістиці. Аналіз «повітряного» мікробіома теоретично здатний визначити, де побував підозрюваний, – проте поки неясно, як відокремити одну індивідуальну мікробну хмару від іншої в людних місцях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button