Здоров'я

Новий тест підвищить виживаність при раку печінки з 20% до 90%

Такого висновку дійшли автори нового діагностичного тесту зі США. За допомогою штучного інтелекту вони визначили нові біомаркери, за якими можна точно виявити пухлину печінки на ранній стадії. У перспективі цей тест може стати одним із головних інструментів скринінгу на рак печінки.

by @lawanastudio

За статистикою, близько 60% випадків раку печінки виявляють на пізній стадії, через що п’ятирічне виживання становить приблизно 20%. Добре відомо, що рання точна діагностика може врятувати життя, тому вчені стали шукати можливості для створення простого методу оцінки ознак найбільш поширеного типу раку печінки – гепатоцелюлярної карциноми. Висновки опубліковані на сайті Elsevier.

Основою тесту стали так звані злиті гени, асоційовані з розвитком гепатоцелюлярної карциноми. За допомогою медичних даних здорових людей і пацієнтів із раком печінки вони навчили алгоритм штучного інтелекту зіставляти інформацію про дев’ять злитих генів у крові з наявністю діагнозу.

У результаті точність прогнозування раку становила від 83% до 91%. Коли цей тест об’єднали зі стандартним аналізом крові на сироватковий білок альфа-фетопротеїн, точність зросла до 95%.

Примітно, що новий тест був ефективний в оцінці прогнозування рецидиву раку, а також у диференціюванні спірних випадків доброякісних і злоякісних новоутворень. На думку авторів, впровадження нового інструменту скринінгу в клінічну практику дасть змогу підвищити п’ятирічну виживаність пацієнтів з 20% до 90%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button