Здоров'я

Перша допомога при “зимових травмах”

З приходом перших заморозків, після осінніх дощів, на вулицях з’являється ожеледь. Такому імпровізованому катку раді тільки діти, які, в разі падіння, найчастіше, обходяться без травм. Але от дорослі, а особливо літні люди, не відбуваються маленьким синцем або забиттям.

Найчастішим випадком при падінні на льоду є травма або перелом верхніх кінцівок. На рівні інстинкту самозбереження людина виставляє вперед саме руки. Тяжкість травми різниться в залежності від віку людини та сили удару. Це можуть бути розтягнення, удари, розриви зв’язок і переломи. Необхідно відразу ж надати першу допомогу, щоб уникнути серйозних наслідків і дати шанс на швидку реабілітацію та одужання. Адже переломи кистей, пальців і розриви сухожиль можуть зіпсувати якість життя, заважаючи нормально працювати або займатися спортом. Підтвердити або виключити перелом може тільки лікар травматолог-ортопед, адже навіть при сильному ударі біль буває нестерпною при русі і пальпації. До прибуття швидкої допомоги чи звернення до травматолога, слід знерухомити кінцівку, накласти шину або покласти її на косиночну пов’язку. Для зменшення болю слід прийняти знеболюючий препарат і прикласти до місця удару пляшку з холодною водою чи сніг, якщо це сталося на вулиці. А вже потім чекати кваліфікованої допомоги.

Щоб допомогти постраждалому, необхідно знати принципи надання першої допомоги при переломах. Для того, щоб зробити косиночну пов’язку необхідно знайти шматочок тканини шириною приблизно 160 см. Зігнуту по діагоналі тканину потрібно зав’язати на шиї і покласти туди руку під кутом 90 градусів. Пов’язка повинна бути тугою і добре зав’язаною. Далі пошкоджену руку, разом з пов’язкою, слід зафіксувати на тулубі, обмотавши навколо тіла широким бинтом чи тканиною. Важливо запам’ятати, що кисть руки не повинна вільно висіти з пов’язки, її слід добре зафіксувати. При перевезенні людини з переломом необхідно стежити, щоб вона знаходилася в сидячому положенні.

Найважливіше, при отриманні таких травм, негайно викликати швидку допомогу. Самостійно можна зменшити біль при допомозі анальгетики і знерухомити кінцівку підручними засобами. Головне, зберігати спокій самому і заспокоїти постраждалого за допомогою заспокійливих або серцево-судинних засобів, як валідол або кордіамін. Якщо травма сталася на вулиці, що найчастіше буває, слід перенести, по можливості, потерпілого в сухе і тепле місце до прибуття “карети швидкої допомоги”.

Але щоб уникнути травм при падінні можна постаратися використовувати прийом всіх спортсменів, а саме — максимально згрупуватися, щоб скоротити ризик отримати сильний удар. Не потрібно виставляти вперед руки, краще розподілити силу удару на велику поверхню тіла. При падінні назад, треба постаратися спочатку присісти, а вже потім завалюватися на спину і підняти голову, щоб не пошкодити потилицю. Надягайте взуття з шипованою підошвою, якщо ж такої немає, можна придбати в магазині спеціальні насадки проти ковзання, які надягають поверх вашого взуття. Слід уважно дивитися під ноги, обходити похилі поверхні і просто бути обережніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button