Всесвіт

Новий залишок наднової допоможе розгадати таємниці Всесвіту

Міжнародна команда астрофізиків уважно досліджувала джерело гамма-випромінювання під назвою FHES J1723.5-0501. Виявилося, що воно являє собою залишок наднової і може допомогти у вивченні Всесвіту.

Чому це важливо? Дослідження залишків наднових важливі для астрономів, оскільки вони відіграють ключову роль в еволюції галактик, розсіюванні важких елементів, що утворилися в результаті вибуху наднової, і забезпеченні енергії, необхідної для розігріву міжзоряного середовища. Вважається, що ці залишки також відповідають за прискорення галактичних космічних променів.

Залишки наднових – це дифузні розширювальні структури, що виникають в результаті вибуху наднової зірки. Вони містять матеріал, викинутий в результаті вибуху, і інший міжзоряний матеріал, який ударна хвиля від зірки, що вибухнула підхопила в процесі поширення.

Як проходило дослідження? FGL J1723. 5-0501 (також відомий як 4FGL J 1723.-50501e) – це джерело гамма-випромінювання, виявлене поза площиною галактики космічним апаратом NASA «Фермі». Попередні спостереження показали наявність радіоболонки вздовж південно-західного краю цього джерела. Це дозволило припустити, що FHES J1723.5-0501 потенційно може бути пов’язаний із залишком наднової або туманністю пульсарного вітру.

У новому дослідженні астрофізики знайшли докази, що підтверджують, що FHES J1723.5-0501 насправді є залишком наднової. Їх дослідження грунтується на аналізі архівних даних — двох оглядів всього неба під назвами NVSS і CHIPASS.

Результати показують, що об’єкт G17.8+16.7, який став джерелом сигналу, знаходиться на відстані від 4500 до 11 400 світлових років від Землі. Астрономи припускають, що цей залишок наднової становить близько 10 000 років, однак автори не можуть виключити, що об’єкт може бути молодшим або старшим, ніж передбачалося. Для усунення цих невизначеностей потрібні майбутні багатохвильові спостереження цього джерела.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button