Різні цікавинки

Обігрів даху: для чого він потрібен

Обігрів даху: для чого він потрібенАтмосферні опади здатні пошкоджувати покрівлю будинків, кабельні мережі, водостічні системи, а також зовнішні інженерні системи та комунікації будинку. Для того, щоб убезпечити свій будинок від таких неприємних ситуацій, рекомендують застосовувати обігрів даху.

Для чого необхідно обігрівати покрівлю?

Найактуальнішим питанням для наших кліматичних умов є боротьба з льодом на дахах будинків. У трубах і жолобах намерзає лід, при цьому вода шукає собі інші шляхи і тому утворюються протікання, які руйнують фасади, а також обривають водостічні системи. Крім цього бурульки і крижані брили, які падають з даху будинків, становлять небезпеку для життя людей.

Важливо: Механічні роботи, які проводять з очищення дахів, приводять в основному до значних пошкоджень покрівлі, за якими йдуть дорогі ремонтні роботи. Набагато ефективніше і дешевше встановити на даху систему проти зледеніння. Такі системи значно подовжують термін служби конструкції даху, а також зберігають жолоби, водостічні труби від різного роду пошкоджень, і від руйнувань – фасад будинку.

Обігрів покрівлі позбавить від утворення бурульок, льоду і крижаних «шапок» на даху, що значно подовжує термін служби покрівлі. Вже на готову покрівлю встановлюють систему обігріву, яка буде працювати в автоматичному режимі.

Завдяки автоматиці дах обігрівається, коли є небезпека обмерзання і відключається після очищення даху від снігу та льоду. Для антиобмерзання нагрівальні кабелі ensto на  сайті http://stopled.com.ua/ є дуже надійними, а також стійкими до температурних перепадів, атмосферних опадів, ультрафіолетових променів.

Системи проти зледеніння

Ці системи функціонують зовсім недавно і досить швидко стали затребуваними. Завдяки цим системам у водостічних трубах не утворюються крижані затори, в жолобах не скупчується лід, а також на краю дахів.
Основним завданням цих систем є забезпечення вільного проходження потоку води з даху по водостічних трубах і лотках. Система може працювати під час снігопаду (при температурах від +3 до -15 градусів).

У нашій кліматичній зоні робота таких систем при низьких температурах – не потрібна, так як при -20 градусах рідко випадає сніг і не утворюється ожеледь, а також при низьких температурах бажано мати велику електричну потужність.

Важливо: Система обігріву покрівлі є найскладнішою системою з проектування та монтажу.
Для того, щоб виконати обігрів покрівлі потрібно крім конструкції покрівельної системи враховувати наступні фактори:

-напрям і силу вітру;
-орієнтацію відносно сторін світу;
-нагрів сонячними променями окремих ділянок даху.

Система обігріву складається з таких частин:

Гріючої частини, яка представляє собою нагрівальні кабелі і аксесуари для кріплення. Вона виконує завдання, яка полягає в тому, щоб опади у вигляді снігу перетворити у воду і відповідно, видалити їх з покрівлі.

Розподільна й інформаційна мережа, що складається з силових і контрольних кабелів, розподільних коробок. Вона живить всі елементи, а також з’єднювальні датчики зі щитом управління.

Система управління, яка складається з датчиків вологості , температури і спеціального регулятора.

Основним елементом системи обігріву вважається нагрівальний кабель, який забезпечує ефективність і надійність обігріву покрівлі.

Нагрівальні кабелі підрозділяють на такі види:
-саморегулюючі кабелі;
-кабелі постійного опору;
-зональні кабелі.

Крім того вони бувають з металевим екраном і неекрановані.

У системі управління головним елементом є спеціальний регулятор, який автоматично може включати/відключати систему після звільнення жолобів, лотків і труб від води і снігу.

Обігрів покрівлі – це економно

Підігрів даху за допомогою нагрівального кабелю (саморегулюючого або резистивного), оберігає водостічні труби і жолоби від пошкоджень, і значно продовжує термін служби даху. Крім цього запобігає нанесенню шкоди, що може бути заподіяна падінням бурульок, а також порчу фасаду та замикання електропроводки.

При виборі огрівальної системи для вальмованого даху слід знайти оптимальне рішення з економічної точки зору, так як не кожна система однаково підходить для кожного випадку.

Сучасні кабельні системи не підтримують горіння, а завдяки системі управління убезпечать будівлю від витоку струму через дах. Іноді системи кабельного обігріву використовують на станціях АЗС і в дитячих установах.
Тому такі факти характеризують систему обігріву з позитивного боку, і вона являє собою надійну і безпечну систему для такої конструкції, як шатровий дах.

Для збору води, яка стікає з покрівлі, призначені жолоби для даху, що збирають стікаючу воду , і відводять її у водостічну трубу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button