Різне

Вантажівки: Цікаві факти про вантажні моделі автомобілів

track_250З моменту появи вантажівок інженери машинобудування оснастили цей вид транспортного засобу досить цікавими технологіями, які кардинально відрізняють їх від інших транспортних засобів.

Почнемо з гальмівної системи, яка встановлюється на всіх вантажівках. Під час гальмування вантажівки “шиплять”. Це відбувається тому, що фізичної сили водія абсолютно не достатньо що б зупинити в потрібний момент, наприклад, 20 тонний вантажний автомобіль. Тому в них використовується енергія стисненого повітря, яка і допомагає зупинити колеса. Це повітря накачується компресором, який приводиться в рух, завдяки реміню приводу від двигуна автомобіля. Повітря стискається і зберігається в спеціальних ресиверах, з яких він по системі гальмівних трубок і йде до коліс. У разі витоку повітря з гальмівної системи загальмувати не вийде, що призведе до неприємностей, які зовсім не потрібні під час http://www.auto-2.ru/ яких, насьогодні, досить доступні. Довжина гальмівного шляху вантажівки, що йде на швидкості близько 90 км на годину може становити 155 метрів. А час до повної зупинки близько 6 сек.

Наступний цікавий факт про цей вид автотранспорту, який відрізняється від інших – це коробка передач

Число перемикаючих швидкостей на вантажному автомобілі може бути більш 20, а так само 2 швидкості заднього ходу. У нових моделях ця коробка вдосконалена і водієві потрібно включити лише кілька швидкостей вперед, далі автомобіль буде сам перемикати швидкості в міру розгону.

Факт про бортову систему вантажівок

У всіх вантажних моделях напруга в бортовій системі 24 вольта – це зроблено здебільшого через запуск двигуна, так як 12 вольтовий стартер не справляється з двигуном великого об’єму, особливо в дуже сильні морози.

Про витрату палива вантажних автомобілів окрема тема

Ви знаєте, що якщо навантажити вантажівка 25 тоннам, то природно витрата по трасі збільшиться, і буде становити більше 30-35 літрів на 100 км. А от у міському режимі більше 40-45 літрів. Ось чому паливні баки у вантажівок бувають об’ємом одна тонна. Якщо запустити двигун і залишити заведеним на холостих обертах на годину, то за цей час він спалить палива близько 4 літрів, а в холодну пору так ще більше. Але і це ще не межа.

Існує вантажівка, що потрапила в книгу рекордів Гінесса, яка встановила рекорд за швидкістю. Вона досягла рубежу зі швидкістю 655 кілометрів на годину. Оснащена трьома реактивними двигунами, сумарна потужність яких 36000 кінських сил. За один заїзд така вантажівка спалює 452 літра палива. Довжина траси близько одного кілометра, та в багатьох країнах максимальна швидкість вантажних автомобілів не повинна перевищувати 90 кілометрів на годину, навіть на автобанах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button