Екологія

У Китаї запустили гігантський очищувач від смогу

Проблема забруднення повітря від смогу особливо актуальна в Китаї, так як в період бурхливого росту промисловості мало хто замислювався про безпеку навколишнього середовища. Проте за останні роки ситуація стала практично критичною, що відбилося навіть на здоров’я людей. Тому сьогодні китайці не шкодують сил і засобів на виправлення ситуації.

Наприклад, буквально кілька днів тому в місті Сіань (провінція Шеньсі) запрацювала найбільша в світі установка для очищення від смогу. Більше того, ця установка працює від сонячної енергії, але не в зовсім звичному нам розумінні.

Головною інновацією китайської установки є те, що вона працює в пасивному режимі. На землі встановлено безліч скляних дахів для уловлювання сонячного світла. Повітря, нагріваючись, за системою трубок піднімається вгору в головну трубу висотою 18 метрів. У трубі забруднене повітря проходить через серію фільтрів, і воно надходить в атмосферу вже очищеною.

Щодня установка пропускає через себе від 5 до 8 мільйонів кубічних метрів повітря. Дані, зняті з датчиків забруднення, вказують на зменшення концентрації твердих частинок в повітрі на 19%. Варто також помітити, що вартість будівництва склала 2 мільйони доларів, а загальна площа всіх очисних конструкцій дорівнює 10 квадратних кілометрів.

Але, незважаючи на успіхи, в екологів є чимало претензій до роботи, поза всяким сумнівом, потрібної очисної станції. По-перше, немає даних про те, чи очищає чи антисмогова установка від двоокису сірки – однієї з найбільш небезпечних речовин, що забруднюють повітря. Крім цього, експерти стверджують, що одна очисна станція – це крапля в морі. Для нормальної очистки повітря потрібно як мінімум кілька десятків таких споруд, а враховуючи чималу площу комплексу, зробити це буде вельми проблематично.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button