Екологія

ООН: Ріст концентрації парникових газів в атмосфері досяг рекордних показників

Вміст двоокису вуглецю в атмосфері за останні 260 років виросло на 142 відсотка, метану – на 253 відсотка, оксиду азоту – на 121 відсоток.

Ріст концентрації вуглекислого газу в атмосфері в 2013 році був рекордним за останні 30 років. Цей показник збільшився з 2,9 частини на мільйон до 396 частин на мільйон, що становить 142 відсотки від рівня доіндустріального періоду, роком завершення якого вважається 1750-й. До такого висновку прийшли експерти Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), що входить до ООН, які представили свій звіт на поччатку вересня, в Женеві.

foto_cikavosti_13.09.2014-09

Вміст метану, в порівнянні з серединою 18-го століття, зріс на 253 відсотка, оксиду азоту – на 121 відсоток. Це рекордні показники всіх трьох парникових газів в атмосфері, зазначає агентство AFP. “У нас немає ніяких сумнівів в тому, що через використання викопних видів палива наш клімат зміниться і буде ставати все більш екстремальним”, – заявив генеральний секретар ВМО Мішель Жарро.

Читайте також: Над Землею нависла загроза кліматичного апокаліпсису

ВМО попереджає, що зростання концентрації парникових газів має вкрай негативні наслідки не тільки для атмосфери, а й для Світового океану. За оцінками експертів, рівень закислення морів досяг найвищої позначки за останні 300 мільйонів років. “Викиди вуглекислого газу в минулому, сьогоденні і майбутньому будуть мати кумулятивний ефект для потепління атмосфери і закислення Світового океану”, – зазначив Жарро.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button