Здоров'я

Ліки як альтернатива алкоголю

Знайдений алкогольний антидот і замінник спиртного

Колишній голова Консультативної ради Великої Британії з питань зловживання наркотиками, Девід Натт (David Nutt) і група його колег з Імперського коледжу в Лондоні переконані, що зараз найбільш сприятливий час для розробки препаратів, що імітують відчуття від споживання алкоголю.

Вживання спиртних напоїв – негативне явище, з цим ніхто не сперечається. Алкогольне сп’яніння провокує більш ризиковану поведінку, а тривале вживання алкоголю є причиною захворювань, в тому числі цирозу печінки і когнітивних розладів.

За словами, Девіда Натта, якби алкоголь винайшли сьогодні, то в більшості країн його б тут же заборонили. Але цього вже не буде, тому, пропонує вчений, необхідно розробити безпечну альтернативу алкоголю. Зокрема, він запропонував розробити ліки, що впливають на ті ж нейромедіатори, що і алкогольні напої. Це препарати класу бензодіазепінів, такі як ксанакс і валіум. Препарати могли б мати всі переваги розслабляючої дії алкоголю, але не викликали б негативних наслідків для здоров’я і, що важливо, після них не траплялося б похмілля. Більше того, такі ліки можна було б споживати в будь-якій кількості, не побоюючись залежності. Натт зазначає, що можливо створити антидот для таких «алкогольних» ліків, тобто: захотіла людина керувати автомобілем, прийняв антидот і тут же «протверезів».

На жаль, Натт констатує, що небагато алкогольних компаній готові спонсорувати дане дослідження.

Натт заявив, що він виділив п’ять компонентів, які можна використати для виготовлення штучного алкоголю і навіть випробував їх на собі. Єдине, що зупиняє – нестача капіталу для досліджень.

За словами дослідника, його винахід здатний покласти край багатьом проблемам, пов’язаним з алкоголем. Однак ряд питань все-таки залишається. Так, Натт сам згадував про позитивний приклад: про електронні сигарети як альтернативі паління тютюну. Але він не згадав про антидепресанти, які останнім часом стали повсюдними – доктора виписують їх практично всім, включаючи дітей. Чи не перетворитися вживання безпечної альтернативи алкоголю в епідемію, особливо за умови вільного продажу. На ці питання відповіді поки немає. І, можливо, саме з цієї причини Натт поки не може знайти достатньо прихильників….


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button