Технології

Окуляри доповненої реальності дозволять пілотам бачити крізь туман

Нещодавно на авіасалоні Фарнборо у Великобританії пройшла перша демонстрація нової розробки ізраїльських інженерів – розумних окулярів з технологією доповненої реальності. Skylens, призначені для носіння вертолітниками і пілотами приватних літаків, дозволяють садити літальні апарати в екстремальних погодних умовах: ні проливний дощ, ні густий туман, ні снігопад не будуть проблемою.

На відміну від великих літаків, вертольоти і судна малої авіації не мають дорогих автоматичних засобів посадки, тому, коли різко під час польоту змінюються погодні умови, пілот і всі пасажири виявляються під загрозою. А саме на вертольотах перевозять поранених і хворих з місць катастроф у лікарні.

o_985432_resized

Нагадаємо, що у січні 2013 року в Лондоні сталася трагедія – вертоліт через погану видимість в тумані врізався в будівельний кран і звалився прямо посеред столиці Сполученого королівства. Цей інцидент і спонукав інженерів і технологів створити досить простий ґаджет, який допоміг би уникнути подібних ситуацій. Нові окуляри вже випробували 150 пілотів і всі залишилися під приємним враженням.

Читайте також: Американські інженери створили окуляри, які бачать крізь стіни 

Система Skylens поєднує в собі окуляри, які демонструють відео в режимі реального часу, що транслюються з багатоспектральних камер, встановлених на носі літака або вертольота. Ці камери здатні “бачити” навколишній простір, незважаючи ні на які погодні умови. Окуляри дають пілотові чіткі зображення місцевості і надають інформацію про місцеві повітряні перевезення навіть у шторм.

Ще одна маленька, але вкрай високотехнологічна камера, розміром із звичайну запальничку, встановлюється на приладовій панелі і відстежує рухи голови пілота, щоб подавати образи синхронно з поворотами.

“При різкій зміні погоди пілот просто одягає окуляри і все навколо знову стає видимим. Це дає набагато більше впевненості, ніж звичайна звірка з приладовою панеллю і саджання повітряного судна наосліп”, – говорить провідний розробник Skylens Дрор Яхав (Dror Yahav), віце-президент комерційної авіації в ізраїльській компанії Elbit Systems.

Skylens працює і з іншими бортовими системами літака, що дозволяє відображати будь-які стандартні символи бортових приладів на ширококутному дисплеї – в тому числі штучний горизонт, швидкість повітряних потоків і висоту польоту. Підключивши Skylens до системи попередження зіткнень TCAS, можна відстежувати і переміщення інших повітряних суден поблизу.

“За час випробувань Skylens випробували 150 пілотів в дощ, сніг, туман і пилову бурю на п’яти різних типах повітряних суден, у тому числі і на великих регіональних літаках, бізнес-джетах, легких літаках і вертольотах. І всім дуже сподобалося”, – розповідає Яхав.

Мінус у технології, на думку експертів, лише один, і той є, скоріше, психологічним аспектом. Бувають такі екстремальні погодні умови, під час яких літати не можна, навіть бачачи перед собою все, що відбувається. Але окуляри Skylens можуть дати пілотові почуття невразливості. Туман, втім, до цієї категорії не відноситься, хоча із-за поганої видимості він підвищує ризик катастрофи.

Читайте також: Власників окулярів Google Glass не пустять в стрип-клуби і казино

В даний момент “розумні” окуляри проходять сертифікаційні випробування і вийдуть на ринок в 2016 році. Вартість інноваційного пристрою не озвучується.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button