Здоров'я

ТОП-5 осінніх проблем і як з ними боротися

Типові осінні проблеми не потурбують вас, якщо ви вчасно зробите потрібні кроки. Осіння хандра, застуди та загострення хронічних захворювань відступають, якщо слідувати рекомендаціям, викладеним у цій статті.

1. Осіння хандра

Погіршення настрою восени, головним чином, викликаний браком сонячного світла. Дні стрімко коротшають, а ночі стають довшими. Все це впливає на наш настрій. Ми частіше сумуємо і менш оптимістично дивимося на життя. А разом з цим знижується працездатність і енергія. У деяких восени хандра перетворюється в справжню депресію, впоратися з якою можна буде тільки за допомогою психотерапевта.

Для того щоб осінь не стала приводом для смутку, рекомендуємо збільшити вироблення гормонів щастя – ендорфінів. Зробити це зовсім нескладно. Варто лише трохи переглянути раціон харчування. Їжте банани, жирну морську рибу, гіркий шоколад, цитрусові фрукти і горіхи. Якщо раніше не займалися спортом, то почніть хоча б з прогулянок. Це додасть вам бадьорості і підніме настрій.

2. Втома і сонливість

Занепад сил з приходом осені, як і в попередньому випадку, більшою мірою пов’язано із зменшенням тривалості світлої частини доби.

Для того щоб уникнути цієї проблеми восени, намагайтеся максимально використовувати денне світло. Як можна більше часу проводите на вулиці в світлий час доби. Гуляйте навіть у похмуру погоду.

Для запобігання втоми рекомендується дотримуватися деяких правил у харчуванні. Їжа повинна попереджати падіння артеріального тиску і підтримувати тонус. Вживайте продукти, які протягом тривалого часу поставляють організму вуглеводи (каші, цільнозерновий хліб). Для підтримки бадьорості організму необхідні білки, залізо і вітамін В12. Усі ці компоненти містяться в м’ясі, тому сміливо включайте цей продукт в свій раціон.

3. Загострення хронічних захворювань

Осінь – період, коли найчастіше виникають загострення різних хронічних захворювань. Зокрема, восени загострюються хвороби суглобів і серцево-судинні захворювання.

Найчастіше загострюються хронічні захворювання у тих пацієнтів, які несумлінно дотримуються рекомендацій лікарів. Часто невелике полегшення стану служить приводом для відмови від лікувальних дієт і навіть прийому необхідні препаратів. Такі жарти погані, особливо восени, коли різко змінюється погода і всі «болячки» виходять на поверхню.

Хворі серцево-судинними захворюваннями повинні завжди мати при собі необхідні препарати для зниження артеріального тиску та усунення болю в серці. При появі перших симптомів загострення необхідно звернутися до свого лікаря.

4. Застуди і грип

Застуда – основна осіння проблема більшості з нас. Різке погіршення погоди, переохолодження і зниження імунітету часто призводять до простудних захворювань.

Для того щоб знизити ймовірність розвитку простудних захворювань, рекомендуємо дотримуватися наступних рекомендацій:

  • частіше мийте руки з милом;
  • намагайтеся менше бувати у місцях скупчення великої кількості людей;
  • уникайте переохолоджень організму, одягайтеся по погоді;
  • харчуйтеся різноманітною їжею, багатою вітамінами і мінералами.

5. Зайві кілограми

Оскільки восени наша активність знижується, то закономірно ми починаємо додавати у вазі. Харчування восени стає більш калорійним, через відсутність літніх овочів і фруктів. Все частіше ми їмо страви з картоплі, макаронні вироби та інші калорійні продукти.

Запобігти появі зайвих кілограмів в осінній період можна, якщо ви вчасно скорегуєте харчування, а також почнете займатися спортом. Нічого нового тут ще не придумано: щоб не поправлятися, потрібно їсти менше, а більше рухатися.

Удачі!

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button