Земля

ООН пообіцяла людству тепле майбутнє

Минулий рік був найспекотнішим за всю історію спостережень за кліматом – і тенденція до глобального потепління триває, заявили представники Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО, одна з установ ООН). Генеральний секретар ВМО обіцяв планеті «все більш тепле майбутнє».

05-02-15-foto-600x464-1

Про це повідомило Agence France-Presse. Температура повітря на планеті в минулому році була на 0,57 градуса Цельсія вище середньої величини за 1961-1990 роки (14 градусів). Більш того, чотирнадцять з п’ятнадцяти найспекотніших років (за всю історію спостережень) припали на XXI століття. Поряд з рекордним рівнем температур, в 2014 році багато регіонів пережили зливові дощі, повені та посухи: ці явища підтвердили загальну картину мінливого клімату. «Ми вважаємо, що глобальне потепління продовжиться.

Читайте також: З 2030 Землю охопить нова хвиля глобального потепління

Зростаючий вміст парникових газів в атмосфері і накопичення тепла в світовому океані гарантує нам більш тепле майбутнє », – заявив генеральний секретар ВМО Мішель Жарро (Michel Jarraud). Температурні рекорди відокремлюють один від одного соті частки градуса. Так, 2010 рік був теплішим від середнього на 0,55 градуса, 2014-й – на 0,57, 2005-й – на 0,54. Метеорологи також звернули увагу, що рекорд останнього року був досягнутий в відсутність Ель Ніньо – фази Південної осциляції (коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану), при якій область нагрітих вод зміщується на схід.

Найспекотніший рік до нинішнього століття (1998-й) був відзначений сильним Ель Ніньо. Доповідь ВМО було створено на основі даних провідних наукових установ планети, у тому числі НАСА, Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, Центру кліматичних прогнозів і досліджень ім. Хедлі (Великобританія) та інших. Збір деяких масивів даних ведеться з 1850 року.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button