Різне

Optical Glass House – острів спокою в місті

Тривалий період реконструкції міській вулиці за вікнами квартири наближається до завершення. Позаду гуркіт дорожньої техніки, пил, бруд, гар і інші атрибути масштабного будівництва. Однак на зміну цьому букету прийшла інша напасть, «ненав’язливий» цілодобовий рев нескінченного потоку автомобілів, заради якого власне і затівалася вся ця метушня. Місту потрібні транспортні артерії, але як у цих умовах вижити городянам?

Свій варіант захисту людей від міських «принад» представили японські архітектори із студії Hiroshi Nakamura & NAP. Ними розроблений побудований в Хіросімі будинок з оптичного скла – Optical Glass House. Призначення використаних у будівництві будинку скляних блоків – захистити жителів від міського шуму і одночасно забезпечити їх достатньою кількістю природного світла.

Оригінальні «скляні цеглинrи», з яких побудований фасад будівлі, виконані методом лиття. Їх загальна вага складає 11,7 тонни. Скло відгороджує жителів будинку від зовнішнього світу, спотворюючи перспективу, немов мерехтливий водоспад, але одночасно забезпечує максимальний доступ сонячного світла і візуальний зв’язок з містом.

На фасад пішло 6000 склоблоків високої прозорості розміром 50х235х50 мм. Їх отримали зі спеціальної боросилікатної сировини в результаті складного процесу лиття з повільним охолодженням, що дозволило в значній мірі позбутися від залишкової напруги (напруга, що залишається в тілі, яке піддавалося зовнішній дії – cikavosti.com) і витримати точні розміри. Незважаючи на технологічні хитрощі, залишкова напруга викликала мікроскопічні нерівності, які, втім, припали архітекторам до смаку, так як саме вони створюють невеликі спотворення і непередбачувані оптичні ілюзії.

Величезне «вікно» 8,6 х8, 6 м підтримується 75 стрижнями з нержавіючої сталі, що проходять крізь отвори в скляних блоках і вмонтованими в посилений каркас із залізобетону. Крім того, скляні блоки армовані плоскими сталевими пластинками 40х4 мм через кожні 10 см.

Додаткові оптичні ефекти створює суперлегка завіса з металевим напиленням, яка чуйно реагує на коливання повітря, а також водяне вікно в стелі передпокою. Падаючий на нього дощ малює гарні візерунки на підлозі біля входу.

Масивні скляні блоки відсівають практично всі міські звуки, проте жителі можуть спостерігати за міським пейзажем крізь фасад, який виглядає немов водоспад, розсіюючи світло і наповнюючи його візуальної свіжістю.

У цілому концепція Optical Glass House, невеликого тихого будинку, контрастує з тенденціями сучасної Хіросіми, де переважають широкі проспекти в стилі хай-тек.

[youtube]6nHd_yMRvqc[/youtube]

 Натхнення: facepla.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button