Всесвіт

Опубліковано найбільший каталог Чумацького шляху: він включає понад 3,3 млрд небесних тіл (фото)

Астрономи опублікували результати дослідження галактичної площини Чумацького Шляху за допомогою камери темної енергії DECam.

Дослідники проекту DECaPS2 представили результати аналізу галактичної площини Чумацького Шляху. Найбільший на сьогодні каталог містить понад 3,32 млрд небесних тіл і складений на основі десятків тисяч експозицій нічного неба Південної півкулі. Повний набір даних опубліковано у відкритому доступі.

Дані, включені в каталог, отримані за допомогою камери темної енергії (DECam), встановленої на 4-метровому телескопі Віктора М.Бланко в Міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо. Вона розташована в Чилі на висоті 2 200 метрів і забезпечує хороший огляд нічного неба Південної півкулі.

Область, дослідження під час огляду з високою деталізацією на тлі нічного неба. Зображення: DECaPS2 / DOE / FNAL / DECam / CTIO / NOIRLab / NSF / AURA / E. Slawik

Для свого дослідження, яке тривало майже два роки, астрономи обробили 21 400 окремих експозицій нічного неба, зроблених за допомогою камери. Незважаючи на рекордну кількість об’єктів, ідентифікованих в процесі дослідження, каталог охоплює тільки 6,5% нічного неба і буде доповнюватися.

Чумацький Шлях містить сотні мільярдів зірок, мерехтливі зони утворення зірок і темні хмари пилу і газу. Велика частина цих об’єктів знаходиться в площині диска — яскравій смузі, що простягається поперек нічного неба, — в якій лежать спіральні рукави Галактики. Хоча ця велика кількість зірок і пилу створює чудові зображення, це також ускладнює спостереження за галактичною площиною.

Експозиція частини галактичної площини Чумацького Шляху. Зображення: DECaPS2 / DOE / FNAL / DECam / CTIO / NOIRLab NSF / AURA

Щоб виділити окремі об’єкти, приховані в клубах зоряного пилу, дослідники використовували спостереження в ближньому інфрачервоному діапазоні. Крім того, спеціально для дослідження DECaPS2 вчені розробили новий підхід до обробки даних, який передбачає фон за кожною зіркою. Це допомогло пом’якшити вплив туманностей і переповнених зоряних полів, забезпечивши більшу точність кінцевого каталогу даних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button