Всесвіт

Змії-роботи можуть допомогти у вивченні Марса

Що являє собою Марс? По суті, це одна велика пустеля. А що можна з упевненістю виявити в пустелі? Змій. Саме тому Європейське космічне агентство вирішили фінансувати проект SERPEX. У майбутньому роботизовані змії можуть бути використані для вивчення Червоної планети.

Всім відомо, що бездоріжжя і грунтова місцевість не саме доброзичливе місце для колісних транспортних засобів, а Марс саме такий. Це було доведено в досить драматичний спосіб, коли ровер НАСА Spirit закінчив свою кар’єру, застрягши в м’якому піску, перебуваючи на відстані 30000000 миль від найближчого евакуатора.

Змії, з іншого боку, могли б бути корисними на Марсі. Їх здатність пересуватися по пересіченій місцевості, піску і прослизати у важкодоступні місця пояснює, чому у змій немає коліс від природи.

Завдяки цим перевагам, проект SERPEX розглядає використання змієподібних роботів в планетарних місіях. Проект буде розроблятися на чолі з норвезькою науково-дослідною організацією SINTEF, за участі Центру міждисциплінарних досліджень космосу і Норвезького космічного центру.

Роботи-змії були в стадії розробки на Землі протягом десятиліть, але все ще відкрите питання про те, чи зможуть вони працювати на інших планетах і які завдання зможуть виконувати. Дослідники розглядають ряд сценаріїв, одним з найбільших вважається об’єднання ровера з роботом-змією в щось, трохи схоже на механічного слона. Ідея полягає в тому, щоб оснастити ровер, схожий на Курйозіті, змієроботом. Якщо ровер потрапляє в складну місцевість, він звільняє робота-змію, який завдяки своїй гнучкості може досліджувати місцевість, непридатну для колісної та гусеничної техніки. Змія-робот також має потенціал в якості засобу збору зразків для відправки їх на Землю.

Ровери можуть стати відмінними базовими станціями для роботів-змій, адже на їхніх бортах знаходяться джерела ядерного живлення, похідні лабораторії і вони здатні пересуватися на великі дистанції. Змії ж будуть свого роду рукою або щупальцем.

Поки ніяких точних ідей по кріпленню змій до ровера немає, але більш конкретні пропозиції будуть представлені Європейським космічним агентством в грудні.

[youtube]U8pzRB9kS_0[/youtube]

Один конкретний приклад змієробота вже був розроблений SINTEF. Робот, званий Wheeko, був створений для вивчення пересування змії-робота на плоских поверхнях. Він має 10 ідентичних модулів і пасивні колеса для пересування по плоским поверхням, не тільки вперед, але і подібно справжнім зміям, вбік, назад, а також він може забавно піднімати голову. Хоча такий робот-змія може бути далекий від оригіналу, потрібного на Марсі, але він пропонує ознайомиться з деякими можливостями майбутнього змієробота-дослідника.

Натхнення: www.infuture.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button