Людина

Перевага грудного годування перебільшена

Перевага грудного годування перебільшенаШтучне годування не гірше грудного, такого висновку дійшли американські вчені у своєму новому дослідженні. Результати роботи були опубліковані в журналі Social Science & Medicine.

У ході дослідження фахівці з Університету штату Огайо оцінили результати годування штучного і грудного серед братів і сестер в довгостроковій перспективі. Учені проаналізували дані Національного дослідження молоді – молодих чоловіків і жінок у віці від 14 до 22 років 1979 року народження, а також дітей у віці від 4 до 14 років. Вчених цікавили брати і сестри, яких годували по-різному, іншими словами, деякі отримували грудне молоко, а інші – молочні суміші з пляшечок. При аналізі вчені враховували і такі чинники, як індекс маси тіла, ожиріння, астма, гіперактивність.

У результаті ретельного аналізу було встановлено, що грудне молоко не має суттєвих переваг перед молочними сумішами, як вважалося раніше.

Читайте також: Людське грудне молоко на ринок

“Вважається, що грудне молоко захищає від ожиріння, астми, алергії, діабету, а штучне годування пов’язано з низкою проблем зі здоров’ям дитини в майбутньому”, – відзначає доктор Синтія Колен (Cynthia Colen), провідний автор роботи. “Звичайно, жінки не повинні відмовлятися від грудного годування. Однак результати нашого дослідження доводять, що молочні суміші – не найгірший варіант, якщо у матері немає можливості годувати дитину грудьми. Діти на штучному вигодовуванні були більше схильні до ризику розвитку ожиріння, ніж їх брати і сестри на грудному годуванні”.

Більше того, діти, яких годували грудьми, були більш схильні до розвитку астми, ніж ті, хто знаходився на штучній годівлі.

“Справа в тому, що на грудне вигодовування впливає багато факторів – раса, вік, дохід сім’ї, зайнятість матері. Найчастіше в дослідженнях ці фактори не враховуються і тому користь від годування грудьми сильно перебільшена”, – коментує доктор Колен.

Штучне вигодовування – це повна заміна (або 2 / 3 раціону дитини) грудного молока штучними молочними сумішами. Більшість сумішей виготовляється на основі коров’ячого молока, що пройшло спеціальну обробку. Для того щоб зменшити ймовірність виникнення алергії, суміші наближають за хімічним складом до грудного молока. В даний час всі суміші містять всі потрібні компоненти для немовляти відповідно до її віку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


2 Коментарів

  1. да, после еще ряда “исследований” установят, что грудное молоко не только не полезное, но и вредное)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button