Технології

Оригінальний глушник знизить шум на 94% (2 фото + відео)

Сучасна людина оточена безліччю працюючих механізмів, які іноді випромінюють шкідливий для здоров’я шум. Високоефективний глушник, виготовлений з інноваційних метаматеріалів запропонували інженери з Бостонського університету. За запевненням розробників, пристрій блокує до 94% шумів.

Тестовий пристрій виготовлено у вигляді товстого кільця. Принцип роботи глушника полягає у зворотному відбитті звукових коливань всередину кільця. Ефект досягається завдяки унікальній будові метаматеріалу, який представляє собою комплекс складних осередків. Конструкція кільця – гвинтова, закручується всередину. Акустичні хвилі, відбиваючись всередині комірок і поширюючись до центру кільця, поступово втрачають свою енергію.

Головним завданням для конструкторів є виготовлення пристрою необхідної форми для запобігання обтікання глушника акустичними хвилями. Форма може бути задана будь-яка, в залежності від випромінюючого шум пристрою.

Нові глушники працюють в пасивному режимі, не вимагають профілактики і не зношуються з часом. Використовувати їх можна практично скрізь: від авіаційних двигунів до двигуна скутера.

Джерело: fastcompany.com

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button