Земля

Вчені довідалися, скільки бактерій міститься в одному яблуці

Яблука є одними з найбільш споживаних фруктів в світі. Про їх популярність свідчить знамените англійська прислів’я “яблуко в день і лікар не потрібен”, аналоги якої існують і в інших мовах. В англійській прислів’я звучить так: an apple a day keeps a doctor away, а в іспанському так: una manzana al dia mantiene al doctor en la lejania. Але чи дійсно яблука такі корисні? Нещодавно швейцарські вчені підрахували, що одне яблуко містить більше 100 мільйонів бактерій.  Робота опублікована в журналі Frontiers in microbiology.

Яблука являють собою важливе джерело різних мікроелементів, клітковини і мінералів в раціоні людини. Також вони роблять благотворний вплив на здоров’я завдяки пектинам, які допомагають боротися з різними серцево-судинними захворюваннями. Однак про яблучний мікробіом відомо менше. Нещодавно група вчених вирішила підрахувати яка саме кількість бактерій міститься в цих фруктах. Річ у тім, що сирі овочі і фрукти буквально кишать різними мікроорганізмами і корисними кишковими бактеріями. Однак, які саме бактерії і яка їх кількість міститься в яблуках залишалося невідомим.

Яка частина яблука найкорисніша?

Для дослідження мікробіома яблук вчені вибрали сорт “Арлі”. Дослідники хотіли виявити відмінності між усіма частинами яблук: стеблом, шкіркою, м’якотою і насінням, ретельно вивчаючи їх. Більш того, для чистоти експерименту дослідники вивчили два види яблук сорту “Арлі” — органічно вирощені яблука (без застосування пестицидів і добрив) і вирощені традиційним способом. Результати виявили, що стебло, шкірка, м’якуш і насіння заселені різними бактеріальними спільнотами. Цікаво, що м’якуш і насіння плодів були бактеріальними “гарячими точками”, а ось шкірка була менш колонізованою.

У середньому, повідомляють вчені, в одному яблуці міститься не менше 114 мільйонів бактерій. Хоча ця кількість була однаковою, бактеріальний склад значно відрізнявся у 39 фруктів, одержуваних традиційним і органічним способом. Дослідники зазначають, що в яблуках, вирощених органічним способом кількість бактерій приблизно таке ж, як і в звичайних яблуках, однак склад бактеріальних спільнот все ж різний. Ще однією перевагою органічних яблук виявився більш насичений смак, причина якого криється в присутності метилобактерій в цих фруктах. Також учені зазначають, що ті, хто з’їдає все яблуко цілком, залишаючи лише хвостик, отримують набагато більше корисних бактерій ніж ті, хто з’їдає тільки м’якуш. Не менш цікавим є і те, що велика кількість мікроорганізмів міститься в цвітінні і стеблах яблуні. Дослідники відзначають, що отримані дані узгоджуються з недавнім дослідженням, в якому автори спостерігали специфічний мікробіом грибів.

Важливим завданням справжніх і майбутніх досліджень є подальше з’ясування того, чи можуть бактерії харчового походження впливати на мікробіом кишківника. Необхідно подальше детальне дослідження мікробіома яблук та інших продуктів. Автори роботи також вказують на деяку обмеженість проведеного дослідження, оскільки ними був вивчений лише один сорт яблук.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button