Екологія

У світі нафтопереробні заводи закривають або переобладнують для виробництва біопалива

У світі нафтопереробні підприємства закривають або переобладнують для виробництва біопалива в умовах пандемії COVID-19.

У 2020 році було оголошено про плани вивести з експлуатації 11 НПЗ у різних країнах, передає ecotown.com.ua.

Три підприємства повідомили про часткове припинення роботи, як мінімум, ще п’ять перебувають у скрутному становищі, згідно з даними аналітичної компанії IHS Markit.

Компанії – від британсько-нідерландської Royal Dutch Shell до австралійської Ampol Ltd. – закривають НПЗ або розглядають таку можливість на тлі слабкого попиту на паливо і зростаючої конкуренції з боку більш нових і потужних підприємств в Азії і на Близькому Сході.

Попит в більш багатих економіках стабільно знижується, при цьому багато підприємств застарівають або поступаються за розмірами більш новим і великим заводам в інших країнах, наприклад, в Китаї.

США і Японія вже втратили або можуть втратити нафтопереробні потужності обсягом понад 1,7 млн барелів на добу у 2020 і 2021 році, тоді як Китай, Індія і Близький Схід, згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), збільшують потужності більш ніж на 2,2 млн барелів на добу.

В Австралії у наступному році планується закриття НПЗ British Petrolium, тоді як питання про закриття двох інших переробних підприємств знаходиться на розгляді, провокуючи побоювання з приводу поставок енергії. Станом на 2018 рік обсяг виробленого на внутрішньому ринку палива задовольняв лише 40% попиту у країні, яка стає все більш залежною від імпорту. Компанії нафтопереробного сектора Австралії закликають владу надати їм фінансову підтримку.

Шість НПЗ у США з початку пандемії повідомили, що планують закрити, як мінімум, частину своїх потужностей, повідомляє IHS Markit. У багатьох випадках їх власники мають намір переобладнати заводи для виробництва біопалива.

З 2009 по 2011 рік, за даними IHS Markit, були закриті нафтопереробні потужності обсягом 2,2 млн барелів на добу.

До пандемії коронавірусу IHS Markit прогнозувала, що світовий попит на продукти нафтопереробки досягне піку на рівні близько 94,5 млн барелів на добу в середині 2030-х років. Тепер компанія очікує, що попит досягне максимального значення на рівні близько 91 млн барелів на добу на тлі переходу на віддалену роботу і істотного падіння числа поїздок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button