Екологія

Сміття з України до Угорщини пливе річкою зі швидкістю 100 пляшок за хвилину

По річці Тиса сміття з України до Угорщини пливе зі швидкістю 100 пляшок за хвилину.

Як зазначає харківський екоактивіст Артем Приходько, причина такої критичної екологічної ситуації у відсутності системи поводження з відходами, передає ecopolitic.com.ua.

“Можна, звичайно, все списати на паводки та на звички місцевих жителів вивозити сміття в річки, – пояснює він. – Насправді ж причини набагато глибші: на Закарпатті системою вивезення сміття не охоплені 12% жителів, яким не створили умов для цивілізованої утилізації відходів і які змушені викидати непотріб на стихійні звалища та у річки”.

На думку екоактивістів, тільки комплекс дій щодо вирішення проблеми працюватиме ефективно та дасть відчутний результат.

За словами Артема Приходько, під час паводкового періоду сміття змивається з гір у Тису та інші річки, перетворюючи їх на “сміттєпроводи”. «Значна частина відповідальності за засмічення річок лежить на органах місцевого самоврядування, які не виконують своїх прямих обов’язків та не забезпечують належної утилізації відходів», – вважає екоактивіст.

Артем Приходько запропонував впровадити комплекс заходів. По-перше, змусити місцеву владу боротися з нелегальними звалищами, по-друге, створити необхідні умови для вивезення сміття, по-третє, зменшити тиск на полігони через відкриття переробних підприємств, по-четверте, збільшити штрафи за забруднення водойм та, по-п’яте, регулярно чистити русла річок та ліквідувати штучні сміттєві затори. “Разом це працюватиме ефективно і дасть відчутний результат”, — сказав він.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button