Людина

Трохи про тактичну бороду (фото + відео)

Тактична борода – багатофункціональна. Вона набула поширення під час іракських і афганських кампаній.

Першими тактичні бороди стали застосовувати бійці спецпідрозділів з метою маскування під місцеве населення, а також фахівці, що працюють в тісному контакті з мусульманами (перекладачі, інструктори тощо).

08-05-15-foto-600x400-3

Тактична борода захищає обличчя оператора від обвітрювання і обмороження, респірує частинки пилу, надає оператору брутальний і лютий зовнішній вигляд, що безсумнівно допомагає в CQB (в ближньому бою).

[ads2] Але це ще не все. Дослідження Пентагону показують – наявність бороди має пряме відношення до бойової ефективності! В опублікованій доповіді дослідницької групи Xegis Solutions говориться, що бороди мають пряме відношення до бойової ефективності:

“Ми взяли 100 осіб, 25 осіб зі спецназу у яких були бороди і 25 спецназівців у яких борід не було, 25 з регулярної армії, яким було дозволено відрощувати бороди для досліджень і останні 25 були з регулярної армії без борід. Всі 100 брали участь у бойових зіткненнях в Афганістані “.

08-05-15-foto-600x414-1

Результати досліджень були приголомшливими, з 50 солдатів з бородами ніхто не був поранений або вбитий, точність стрільби у них була значно вищою, ніж у солдатів без борід. У солдатів у яких не було борід – був високий рівень несправності особистої зброї і з ними весь час відбувалося якесь лайно.

ЦЕНТКОМ (Центральне командування США), не гаючи часу, створює нові правила, що змушують чоловіків відрощувати бороди. Командувач генерал Джеймс Е. Маттіс виступив із заявою до всіх військ в зонах бойових дій:

“Настав час для Збройних Сил прийняти факти, а факти такі, що бороди рятують життя. У світлі цієї інформації ми будемо вимагати, щоб усі чоловіки носили принаймні один дюйм волосся на обличчі у всі часи.”

Ці дослідження також показують, що систематичне відрощування бороди призводить до підвищення рівня тестостерону (чоловічого гормону) у носія бороди, що стимулює ендокринну систему, приводячи до того, що такі чоловіки фізично сильніші, вони приймають більш точні і зважені рішення, мають більш тверезі судження в стресовій або обмеженій в часі ситуації.

08-05-15-foto-600x450-2

Однозначно встановлено, що тестостерон позитивно впливає не тільки на психічні, фізичні, а й на розумові параметри. Зокрема, відрощування бороди робить позитивний вплив при симптомах СХВ (синдромі хронічної втоми).

Натхнення: zbroya.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button